Kezdőoldal » Utazás » Európa » Az egyetem előtt szeretnék...

Az egyetem előtt szeretnék egy évet halasztani és kimenni Angliába dolgozni. Hogy mennek kint a dolgok, mennyire lehet munkát (milyen? Fizetés? ) kapni, milyen segítséget kaphatok ott? (pl. vmi magyar szervezet. Bankártyahasználatról, adózásról stb.

Figyelt kérdés
(13 éve tanulom az angolt szóval a nyelvtudás nem probléma. )
2011. dec. 11. 22:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Nos,ha a nyelv nem gond akkor nem is kell bankhasználati segítséget kérned.

Csak bemész a bankba és ugyanúgy igényelsz bankkártyát mint otthon..Ingyenes,és semmi ördöngösség nincs benne.

Nem tudom konkrétan mi érdekelne téged,de tapasztalatból mondom hogy aki tud angolul az tud munkát is találni(persze ha nem egyből vezérigazgató akar lenni)

A fizetés jelenleg 6.08 font/óra.Ez a minimálbér.Vagyis ezt kötelező megadni mindenkinek.Segítséget kaphatsz kint élő magyaroktól,rokonoktól,barátoktól.Az adózás,ha majd eljön az ideje azt nem neked kell megoldani,hanem a cég oldja meg ahol dolgozol..(érdekes,itt kint nem kell külön neked is elszámolnod az adóddal,elhiszik a cégek munkáját)

De ha mégis lenne adógondjaid,akkor csak fel kell hívnod a megadott telefonszámot,és szépen mindent kérdésedre válaszolnak..(türelmesek,kedvesek)Magyar szervezet érdekel akkor Londonban megtalálod a magyar követséget.

A munkám során (munkaközvetítő cégnél dolgozom itt kint)Én úgy látom,hogy egy jó nyelvtudással,és ha van jó szakmával ,lehet munkát szerezni..A lényeg,hogy legyen megfelelően megírott CV,útlevél( bár beutazáshoz elég a személyi is,de ha munkát akarsz,ügyeket akarsz intézni,jó ha van útleveled)

Viszont nem árt tudni pár dolgot.

-ahhoz hogy munkát kapj,el kell intézned a N.I.number card-ot.(A lakóhely szerinti jobcentre-ben kérsz időpontot a kártya igényléséhez..(ingyen van)

- kell lakcím.

-egyes munkákhoz kell angliai munkareferencia.


Jó nyelvtudással én bátran kijönnék munkát keresni..

sok sikert

2011. dec. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 bánomisén ***** válasza:

22:42

Az NI number-interjúra telefonon kell jelentkezni, gyakorlatilag akkor történik a "kikérdezés" is, és akkor adnak időpontot a személyes interjúra.

2011. dec. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha beszéled az angolt, akkor kerüld a magyarokat!

Azért vannak ott, hogy meggazdagodjanak, nem azért, hogy segítsenek. Kihasználják, ha rájuk szorulnál. Boccs, de tapasztalat. Mindenesetre legjobb, ha mindennek te jársz utána! A másik, ha nem találsz munkát, akkor az egyik lehúzza a másikat. A harmadik, hogy angolt legjobban más külföldiek közt tanulod legjobban. (Felsőfokú nyelvvizsga is más, mint az élet)

2011. dec. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

tegnap 23:57

Én azt írtam,hogy a jobcentre-be kell majd menni időpontra.

De a kérdező is ha kijön,hamar rájött volna,hogy csakis telefonon tud időpontot kérni.

2011. dec. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Helyesbítek.A jobcentre-ben kér időpontot,tény hogy nem írtam oda,telefonon kell..Talán mert ez adott...és feltételeztem,hogy ha valaki eldönti hogy Angliába jön az utána jár mindennek.Ez az első olyan "feladat" amit még itt a gyakorin is többször olvashat róla..
2011. dec. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!:)
2011. dec. 12. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!