Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Magzati adókedvezményt időarán...

Magzati adókedvezményt időarányosan kapok ha a hónap közepén töltöttem a 13. hetet (91 nap)?

Figyelt kérdés
Vagy megkapom egész hónapra?
2014. máj. 1. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Arányosan
2014. máj. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem időarányos mert akkor szinte mindegy lenne, hogy hány napos a magzat. (de ez lehet hülyeség)


Bár a csp-t azt mi megkaptuk a teljes hónapra mikor befejeztem a sulit úgy tudom. (--> így az adókedvezményt is)

2014. máj. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egész hónapra jár, függetlenül attól hányadikán töltöd be a 91. napot.
2014. máj. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egész hónapra.
2014. máj. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egész hónapra. Mi is így kértük, a törvényben is így van.
2014. máj. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!! :)
2014. máj. 1. 11:05
 7/8 anonim ***** válasza:

"Szerintem időarányos mert akkor szinte mindegy lenne, hogy hány napos a magzat. (de ez lehet hülyeség) "


Azért feltétel a 91. nap (13. hét), mert orvosilag innentől valószínűsíthető, hogy megmarad a terhesség. 13x7=91 - valahol kellett egy vonalat húzniuk, hogy pontosan mikortól számít jogosultnak valaki.

Olyan, mint a 18. születésnap, ugyanolyan érett 17 évesen és 360 naposan is valaki, de mégis kell egy konkrét vonalat húzni, hogy bizonyos jogokat elnyerjen.

2014. máj. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem időarányosan.

Pontosan úgy van, hogy attól a hónaptól vagy jogosult, amelyikben betölti a magzat a 91.napot. Egész hónapra kapod.

2014. máj. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!