Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok írni nekem néhány jó...

Tudnátok írni nekem néhány jó fajta karácsonyi ételt?

Figyelt kérdés
Ha esetleg tudnátok konkrét recepteket is mondani, vagy linkelni, azt is megköszönném.

2013. nov. 10. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Karácsonyi sült pulyka

Sült hurka-kolbász-pecsenye

Szárma (= töltött káposzta)

Halászlé, sült- és rántott hal

Mákos-diós beigli

Túrós, mákos, tökös rétes

2013. nov. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ka-lács! :D
2013. nov. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudtam, hogy valami kimaradt! Hát persze, a kalács! :)))

No meg a párolt káposzta a sültek mellé!!!

2013. nov. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly fantasztikus menut sikerult kitalalni. Gombakremleves keszult varganyabol es egy kis szarvasgombabol levesnek. Foetelnek lazacot grilleztunk zoldsegekkel (padlizsan,cukkini,tok stb.),koretnek parolt jazminrizs safrannyal. Desszertnek raffaellotortat sutottunk.

Ezenkivul volt mezeskalacs a fan, a vendegeknek masnap fuszeres dios repatorta es almas pite.

Tavaly direkt kihagytuk a szokasos bejgli,zserbo, hokifli sutiket es iden is inkabb kiprobalunk ujdonsagokat.:)

2013. nov. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkit felpontoztam, nagyon jók:)

Nálunk az elmúlt években voltak. Húsleves, halászlé gyufa tésztával és hozzá sütöttem egy kis mini cipókat-krumplisat és fokhagymásat is. Karácsony másnapján testvéremék jöttek hozzánk, ők már a fiatalabb generáció, szóval geszteenye krémleves tejszínhabbal és rá kakaópor-keserű, és volt már alma leves vanília és fahéj eszenciával, hozzá túrós-citromos mini gombócok leves betétnek-sikert aratott.


Hurka, kolbász, krumplipüré párolt lila káposztával

rántott hal majonézes krumplival

rántott hús, gomba, sajt rizibizivel

töltött káposzta házi tejföllel, mini cipóval

lecsós szelet petrezselymes rizzsel

diós bundába forgatott csirkemell almapürével

töltött, göngyölt csirkemáj és csirkemell


répatorta mogyoróval a tetején

hókifli, vaníliás kiflik, mézes kalács, püspökkenyér, narancsos kuglóf, kandírozott gyümölcsökkel kalács, mákos, diós, mákos meggyes, gesztenyés rumos bejgli, túrós pite, almás pite tetején dió fahéjba forgatva, reszelt narancs héjjal, mézes-krémes, zserbó, hatlapos, kókusztekercs

sósnak kapros túrós pite, szezámos, tökmagvas rudak és pogácsa, krumplit, juhtúrós pogácsa,


előétel

mozzarella sajtgolyók bazsalikommal megszórva, koktélparadicsom

baconbe vagy füstölt sajtba tekert grissini

szeletel sajtok, sonka, fekete erdei sonka


Nagy a család:)

2013. nov. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kösz, nagyon jók, pontozok mindenkit fölfele. Ha még van ötlet, jöhet. Majd nekünk kell főzni karácsonykor a családnak, azért kérdeztem, hogy legyen sokféle fogás. Már amit meg tudunk csinálni. Majd próbálkozunk.
2013. nov. 10. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!