Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi járhat így nekem szülés után?

Mi járhat így nekem szülés után?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy teherbe estem. Nagyon örülünk is neki, csak az a baj, hogy nincs meg ez egy év bejelentett munkaviszonyom, mert tartósan beteg vagyok (epebeteg) így hosszú távon nem alkalmaztak. Olyan munkánk van, ami nem teljesen legális, de a mai világban az adó elviszi a fizetés felét. Ezért kérdezem, hogy bejelentett munkaviszony nélkül mi az ami alanyi jogon jár? Nagyon szeretnénk a babát, de ha arra várok, hogy meggyógyuljak és lehessen bejelentett fix munkám, akkor sosem lesz gyerekem. köszi előre is a válaszokat :)

2014. máj. 8. 18:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

GYES 25160 huf, plusz családi pótlék 12500 huf. Ennyi jár alanyi jogon, plusz egyszeri anyasági 64150 huf.


OFF: Bocs, de mi az, hogy tartósan epebeteg? Csak, mert nekem is volt ezzel problémám, amit egy műtét hamar megoldott, (két hét alatt pedig teljesen fel is épültem) de én dolgoztam a műtétig.


Egyébként meg, ha a mai világban az adó elviszi a fizud felét, akkor minek is állnál munkába? Maradj csak otthon és netezgess, majd az én adómból fizetjük neked a segélyt... Az ilyenekt nem tudom megérteni...

2014. máj. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! A tartósan epebeteg azt jelenti, hogy epeköveim voltak, aminek a kivevését a doki szépen elcseszte, emiatt beszűkült az epevezetékem, amit 3 havonta egy kisebb műtéttel tágítani kell, ami azt jelenti, hogy 3 havonta néhány napot kórházban kell töltsek, mert ha nem, akkor hasnyálmirigy gyulladást kapok, amibe bele is halhatok. Ezt jelenti a tartósan epebeteg. Tudod jó lenne, ha tovább látnál az orrodnál. Nem véletlen írtam oda...A válaszodat köszönöm és ne aggódj igyekszem dolgozni emellett is, te szerencsés vagy, hogy neked nem cseszték el.
2014. máj. 8. 18:19
 3/13 anonim ***** válasza:
Sajnálom. Döbbenet, hogy egy epekőműtétet így el lehet cseszni, mintha nem is ebben a században élnénk. Nem értem miért nem veszik ki az epédet? Akkor talán nem lenne ennyi baj. Nekem kivették azt is és semmi bajom azóta.
2014. máj. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nekem is kivették, de az epevezetékemben megsértettek valami eret, ami miatt nem kap elegendő oxigént és emiatt szűkül mindig vissza. Ez rossz labor eredményeket és később hasnyálmirigy gyulladást eredményez, ha nem tágíttatom.
2014. máj. 8. 18:27
 5/13 anonim ***** válasza:
29%

Első, hogy lehetsz ilyen rosszindulatú fráter? Pont az ilyen emberek miatt kezd ez az oldal is elcsesződni...


Az hogy neked ilyen könnyű epe problémád volt az a te szerencséd, de van akinek a magyar orvostudomány leginkább csak bajt okozott...


És ez a lekezelő szöveg, hogy majd a te adódból... hagyjuk már! örülj inkább hogy neked van lehetőséged adózni és nem kell negyedévente hosszú időt kórházba tölteni... Legalább a kérdező keresi a lehetőségeit.


Nem szeretem az ilyen rosszindulatú velejéig gonosz hozzászólókat...

2014. máj. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Mondjuk én valamilyen szinten egyetértek elsővel.


"Olyan munkánk van, ami nem teljesen legális, de a mai világban az adó elviszi a fizetés felét."


Ez elég bicskanyitogató. Mintha azt mondaná, nem dolgozók mert elviszi a fél fizetést az adó, de a ti adótokból mennyi pénzt kapok?

2014. máj. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%

Olyan van ami nem legális. Na akkor elmondom neked...

Ha valaki szeretne vállalkozást csinálni akkor 50 ezer az havi adózása, de ha belekezd egy vállalkozásba akkor nem feltétlenül jön be összesen ennyi, vagy ha bejön mondjuk 70 ezer, akkor marad 20 ezer és egy hónapot dolgoztunk? Szóval ez nem oké. Lehet nem fair, de az állam ehhez való hozzá állása sem. Ha valaki tartósan beteg és szeretne dolgozni, de nem veszik fel alkalmazottnak, akkor valamibe belekezd... szóval ez így nincs rendben, de éhen még sem halhat, ebben egyetérthetünk... Mindenkinek azt mondom, ilyenkor, akit zavar, a nem teljesen legális munka, hogy vegye fel dolgozni, fizesse utána az adót, a fizetést, a többi... ha nem megy akkor a kritika sem kell.

2014. máj. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
látom nem sikerült a félreértést elkerülni.nem azért nem dolgozom,mert nem akarok. Azért nem dolgozok,mert így nm alkalmaznak.találtam én munkát, de emiatt elküldtek, mert kórházba kerültem.
2014. máj. 8. 20:35
 9/13 anonim ***** válasza:
Demagóg vagy utolsó.
2014. máj. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én konkrétumokról beszéltem. Tényekről. De másról szól a Topik :)
2014. máj. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!