Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tgyás igénylése szülés előtt...

Tgyás igénylése szülés előtt 28 nappal. Ez után még járhat gyed?

Figyelt kérdés
álláskeresési járadék alatt igényelném a tgyást a szülés előtt 28 nappal, így az álláskeresési járadékon levőséget szüneteltetném.(így még maradna pár napom) Ezután ha lejár a tgyás, és újra regisztrálok álláskeresőnek, akkor meg tudom igényelni a gyedet?
2012. dec. 31. 10:34
 1/10 anonim ***** válasza:
13%
Én úgy tudom, hogy nem.
2012. dec. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%

persze hogy nem,

a GYED az gyermeknevelésre van,az is beleszámít a szolgálati időbe,majdnem olyan mintha dolgoznál,van TB-d is ezáltal.

álláskeresőnek az jelentkezik, akinek nincs melója.

gyed mellett sem lehet dolgozni úgy tudom a baba 1 éves koráig

és először kapod a tgyást, utána a gyedet 2 évig, majd 1 év gyest.

2012. dec. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
pont azért jelentkeznék álláskeresésire, mert a terhesség alatt szűnt meg a határozott idejű munkaviszonyom. a 2 éven belüli 365 nap biztosított viszonnyal rendelkezem.
2012. dec. 31. 11:04
 4/10 anonim ***** válasza:
De akkor miért akarsz visszamenni tgyás után álláskeresésire majd onnan gyedre?
2012. dec. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mert így olvastam, hogy úgy járhat csak a gyed, ha a tgyás alatt szüneteltetem az álláskeresésit, és ha megszűnik a tgyás, vissza pár napra álláskeresésire, és onnan tudom megigényelni a gyedet. Csak nem tudom jól értelmezem-e...
2012. dec. 31. 11:12
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Szia. Igen jár. Nekem 1 hónap múlva lejár a gyedem,jelentkeznem kell minimum 1 napra álláskeresésire,kikel jelentkezni,utána kapom a gyedet majd. Oep-ben is mondták,hogy jár.
2012. dec. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
jav: tgyásom fog lejárni,bocsánat. Előző voltam
2012. dec. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy igen.


MIvel a tgyás és a gyed feltétele a biztosítottság is, így ha megszűnt a munkaviszonyod, akkor a biztosítottságot csak új munkahellyel, vagy álláskeresési támogatással érheted el. Ha úgy csinálod, ahogy leírtad, akkor járni fog mind a tgyás, mind a gyed.

2013. jan. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jesszusom aki nem tudja egyáltalán,vagy nem biztos abban,amivel kapcsolatban tanácsot oszt, az minek ír??

Kedves kérdező, pontosan úgy kell csinálnod mindent ahogy leírtad. Szülés elött megigényled 28 nappal, ekkor megszüntetik az álláskeresésit (nem maguktól,hanem igazolást kell vinni a dokitól,hogy mikor kezded meg a szülés elötti 28.napot, ezzel szünetelteik) a szüneteltetésről kapsz a munkaügyben egy határozatot,meg egy foglalkoztatói nyilatkozatot, avval kell bebattyognod az OEPba, és megigényelni a tgyást. Vinned kell még a szülést megelőző év összes munkahelyről a jövedelemigazolás egészségbiztosítás megállapításához című papírt,eredetiben. Vinned kell még a személyes okmányaidat is. Valamint ha megszületett a baba, és ha megvan a lakcímkártyája és születési anyakönyvije( okmányiroda anyakönyvezetésije csinálja mindkettőt) ezeket beviszed az oephez, plusz a baba taj száma is kell. A taj számot mi úgy csináltuk,hogy nem vártuk meg,amig megküldik postán, hanem hétfőn bement a férjem, bevitte a szüeltésit és lakcimkártyát, és kiadták egy igazoláson a baba taj számát, ezzel mentünk a tgyást véglegesíteni. Postán 1 hét múlva küldték amugy a kártyát. Az egyszeri anyaságihz is kell a taj és a lakcim+születési.

Szóval ha a tgyásod lejár, másaptól bejelentkezel a munkaügyibe megint pár napra (elég 1 nap is) és ugyanúgy megigényled a gyedet,mint a tgyásnál.

2013. jan. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! :)
2013. jan. 1. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!