Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Veszélyeztetett terhesség...

Veszélyeztetett terhesség miatt vagyok táppénzen, reális, hogy ennyit kaptam?

Figyelt kérdés
17 nap betegállomány, és 2 nap ledolgozott délutánra kaptam 30 ezer ft-ot. 118 ezerrel vagyok bejelentve...nem kevés ez egy kicsit? legalább a felét megkellene kapnom. nem?

2014. máj. 12. 15:31
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem kevès.Min. 50körül kapnod kellett volna.
2014. máj. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ezt még egyenlőre a munkáltató utalta, nem tudom pontosan, hogy hány nap begsit fizetnek, de várok még egy kicsit, hátha utal még a tb is, ha nem akkor felhívom őket... Köszönöm a választ
2014. máj. 12. 15:40
 3/10 anonim ***** válasza:

Veszélyeztetett terhességnél nincs betegszabadság, egyből táppénz van.

77 kb. a nettód, ugye?


Ha nincs megfelelő ideje munkaviszonyod, akkor csak 50% a táppénz, nem 60 :(

2014. máj. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
legrosszabb esetben is megkaptam eddig a 90 et, persze, délutáni pótlékkal együtt.. akkor reális a 30 ezer?
2014. máj. 12. 15:44
 5/10 anonim ***** válasza:

Sajna táppénznél nem számítanak a pótlékok, csak az alapbér :(


Én a helyedben azért rákérdeznék! TB kifizetőhely a céged?

2014. máj. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia volt hogy 40000 kaptam, volt hogy 80000 attól függőt hogy jött ki a táppénzes papír, csak telít lehetett leadni. Nem lehet, hogy ez a lúdas nálad esetleg, vagy mindennap le is lett adva?
2014. máj. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
De számít ez eddigi pótlék, nekem is számított. A lényeg hogy az irányadó időszakban mennyi volt a járulék alapod abból számolják a tp. Tavalyi évben mennyit kerestél? Voltál Tp-en?
2014. máj. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A tavalyi bruttó átlagbéred 60%-a a bruttó táppénzed, ha volt 180 bérezett nap.

Volt, hogy én is csak 30 ezer körül kaptam, mert csak 2 hét táppénz volt elszámolva, mivel bérzárásig nem tudtam leadni még 2 hetet. De, következő hónapban megkaptam azt is.

Ha tb-től fogod kapni a táppénzt, hát, ők nem sietik el a dolgot.

2014. máj. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
tavaly július óta dolgozom ennél a cégnél és kb összesen max 1 hetet voltam táppénzen. De előtte is volt munkahelyem 2009 óta, maximum 2 hét megszakítással. Most akkor reális ez a 30ezer??
2014. máj. 13. 14:41
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs meg a 2 év folyamatos munkaviszony, akkor a táppénz 60% helyett 50%.

Ha tavaly nem volt 180 biztosított napod, akkor a táppénz első napjától visszafele nézik meg, van-e 180 biztosított napod. Gondolom rád ez érvényes. Tehát, a táppénz napjától visszafele számolva elért 180 biztosított napban nézték meg, hogy mennyi a béred és annak az 50%-a a táppénz, ha több mint 30 nap megszakítás volt a 2 munkahely között. A táppénzbe a túlórák és pótlékok is beleszámítanak! Tehát, nem azt kell nézni, hogy mennyire vagy bejelentve.

19 napra igen, reális elméletileg a 30 ezer.

2014. máj. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!