Nektek hogy tetszene egy ilyen rendszer?

Figyelt kérdés

Vonatkoztassunk el attól, hogy most milyen állami támogatások stb-k vannak, mert ne azon gondolkodjunk, hogy úgysem lehet megvalósítani.



Amennyiben van 365 biztosított nap az elmúlt 2 évben:

TGYÁS: 150 000--> 3 hónapig

GYED: 120 000--> 3 hónapig


Biztosított munkanapok nélküli (de a biztosítottaknak is jár):

Egyszeri anyasági támogatás: 100 000--> egyszeri

Részmunka melletti GYES: 60 000--> 24 hónapig

Családi pótlék: 18 000--> 18 évig

Bölcsőde bővítés államilag, hogy mindenki gyerekének legyen férőhelye. INGYEN!



A részmunka melletti gyest úgy értem, hogy ha eddig dolgozott valahol (akár csak 1-2 hónapig) kötelesek visszavenni részmunkaidőben dolgozni, viszont adókedvezmény jár azoknak a munkáltatóknak, akiknél részmunkaidős anyuka dolgozna. Max heti 20 óra (5-napos 4 órás, vagy 2,5 napos munkahét). Tehát valahogy megoldani, hogy érdekeltté tegyék a munkáltatót ebben, és ő se bukjon.


Azért gondolkoztam el ezen, mert külföldön igaz hamarabb vissza kell menni dolgozni, de sokkal biztonságosabb a kismamáknak, mert anyabarátabb munkahelyek vannak (nem véletlen).


Nektek hogy tetszene? Így aki dolgozik, az egész szépen megtud élni. Aki meg nem dolgozik, most se kap többet.

Nektek van valami ötletetek, vagy leírnátok, mit változtatnátok azon amit írtam?


2014. máj. 23. 12:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
nem tudok elvonatkoztatni attól, ami most van. Így nem szeretnék egy ilyen rendszert, ahol 6 hónap után mennem kellene vissza dolgozni, ha bármi pénzt szeretnék. Bár gondolom ez más országban működik, de egyelőre a részmunkát sem tudom elképzelni a saját munkakörömben. Aki így próbált meg visszajönni, annak soha nem ért véget a munkaideje a hivatalos idő szerint (mert a giga nagy cég összes alkalmazottja ugyan nem tudja, hogy nekem már véget ért a részmunkanapom, ezért ugyanúgy hívnak, stb. A különböző feladatokra adott határidőknél nem veszik figyelembe, hogy ki dolgozik normál munkaidő szerint és ki részmunkában, így mindenképp végezni kell a feladattal, ha más nem megy, akkor otthonról). Ha ez mind másképp működne, akkor talán működne a dolog. De az anyagiak mellett is azt gondolom, hogy egy 6 hónapos gyerek mellől nem szeretnék menni dolgozni.
2014. máj. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Èn németországban élek itt született két lányom. Hát azért itt sem rózsás a juttatások, és ovis gyerek mellett lehet akármilyen anyabarát munkahely, akkor sem könnyü.


Itt akinek volt 1 év munkaviszonya az elöször kapja a fizetése 100%-t 6 hétig. Majd 1 év "gyes" ami a fizetés 67%-a, de aztán semmi. Családi 184€ 18éves korig. Ha második gyerek jön és közte nincsen 1 év munkaviszony(de az elözö gyesidö nem járt le), akkor nem jár csak a minimál gyes. Itt a minál gyes 300€ ami annak jár aki volt biztosítva, de nem volt munkája, vagy aki elötte gyesen volt.

A bölcsik sehol de sehol nem ingyenesek(ovi is csak egyetlen tartományba). Mi falun lakunk, a kicsi bölcsibe jár 8-12-ig 185€, ha délután maradna akkor 350€+50€ebéd. és ez államilag támogatott bölcsi(egyházi, de az összeg ugyan annyi mint a városi bölcsinek).

Az óvodába 100 gyerek jár ebböl 45-nek lehet délutáni helye, így a gyerekek több mint felét ebéd elött el kell hozni, 8-12:30ig a díj 99€, ha délutánig maradna akkor 180€+60€ebéd. èn itthornol dolgozom, de azért mert senki nem venne fel 9-11-ig dolgozni. A gyerekekt ha 8-ra beviszem oviba, 8:40-kor végzek a gyerek leadással, így lenne 20 percem a munkahelyre beérni, de hogy mindenhova oda érjek a gyerekkért, 11-kor el kellene indulni a munkahelyröl. Nekem szerenc´sem van, mert itthonról tudok kicsit dolgozni, és a férjem elég jól keres, hogy ne kelljen a gyerekeket egésznapra az oviba dugnom.

2014. máj. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Nem is lenne kötelező (igazad van ezt elfelejtettem írni) és a 60 000 Ft járna, de csak annyi.

A munkáltatódnak kötelessége visszavenni az elmélet szerint, ha valaki vissza akarna menni.

2014. máj. 23. 13:17
 4/21 A kérdező kommentje:
Hozzászólást javítanék. Ekkor viszont megnőne a pénzért szülések száma bizonyos körökben, az se jó. Akkor mégis inkább a munkához kötött dolgot javasolnám.
2014. máj. 23. 13:23
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Először is mi van azokkal, akiknek nincs meg egy év munkaviszonyuk? Arra nem írtál semmit. És mi van akkor, ha valaki nem megy vissza fél év után dolgozni? Az sem kapna semmit, csak ha legalább részmunkaidőben visszamegy?


Szerintem egy ilyen rendszert egy olyan országban nem tudnál átvinni, ahol elég régóta jár dolgozóknak 2 évig normális szintű ellátás a fizetéshez képest, és annak is aki nem dolgozott 3 évig jár valamilyen ellátás. Nem erre vannak berendezkedve az emberek. Megszokták, hogy ha akarnak sokáig szoptathatnak, láthatják elindulni a gyerekeket, ők taníthatják meg beszélni. Lehet, hogy külföldön fél év a megszokott, de itthon még a két évre csökkentett GYES-ből is botrány volt. A másik, hogy átlagos fizetésem van, megvolt a szükséges ledolgozott időm így én normális juttatást kapok a második év végéig. Én rosszabbul járnék ezzel a rendszerrel, mert a két év helyett fél évig kapnám azt amit nagyjából most is, és utána is épp hogy csak többet vinnék haza részmunkaidővel, cserébe jóval kevesebbet látnám a gyermekemet. Nem csak a pénz számít. Szerintem ezzel a rendszerrel azt érnéd el, hogy még kevesebb gyermek születne, amikor már most is kritikusan alacsony a születések száma. És persze arról ne is beszéljünk, hogy még annak se tudnak munkát biztosítani jelenleg ,aki dolgozni szeretne (közmunka nálam nem számít annak), hát ha még minden anyukát fél év után visszaterelnének a munkaerőpiacra.

2014. máj. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Akiknek nincs 365 biztosított nap, azok a GYES-t kapják, ami 60000 Ft 6 hónapig.


Igen, ez egy jó kérdés, hogy mi van azokkal akinek 6 hónap után nincs munkájuk. Ezért írtam bele, hogy a cégek bizonyos kedvezményekben részesülnének, ha kismamákat vennének fel részmunkaidőben. Ez vagy működne, vagy nem. Tegyük fel, működik, akkor egy nettó 120 ezret kereső ember 60-at hazavisz és még 60 ezer várja míg lassan ovis nem lesz a gyereke.


De tegyük fel nem talál munkát így sem. Te mit javasolnál?


Amúgy ez csak egy barátságos körkérdés, ne húzza fel magát senki rajta :) Beszélgessünk :)

2014. máj. 23. 13:30
 7/21 A kérdező kommentje:
Kevesebbet látnád a gyermeked, de legalább benn tartod magad a munkaerőpiacon. Hosszútávon is érdemes gondolkozni.
2014. máj. 23. 13:31
 8/21 A kérdező kommentje:

Ja meg igazából szerintem ezt csak mi élnénk meg tragikusan (magyar nők). Külföldön (és nem csak Németországról van szó!) van ahol pár hét a támogatott időszak, és ők jóval hamarabb visszakényszerülnek dolgozni.


Én nem látom jónak a magyar rendszert, csak nem tudom hogy lehetne jobb. Leírtam egy elképzelést, gondoltam ötletelhetnénk.

2014. máj. 23. 13:35
 9/21 anonim ***** válasza:

Külföldön lehet, hogy csak fél meg egy évet vannak otthon az anyukák, vagyis utána is otthon vannak, legalábbis a többség, főleg ahol 2-3 vagy több kisgyerek is van! Mivel, ott apuka fizetése elég egy normális életszínvonalhoz. Legalábbis átlagban! Ott is vannak szegény családok, de megoldják, vagy ugye otthon dolgoznak, mint írták is.

Az, az igazság, hogy Magyarországon még 2 gyerek esetében is nehéz részmunkaidő mellett dolgozni. Nálunk pl. van 20-25 órás dolgozók is, de ez csak papíron annyi, szinte folyamatosan 30-35-40 órát dolgoznak, amit vagy lecsúsznak vagy kifizetik nekik. Ritka, hogy nem kell túlórázni. Ja, és hétvégén is menni kell, havi 1 szabad hétvége van. De, azért valahogy foglalkozz a fél, 1-2-3-4-5 éves gyerekekkel, ha esetleg nem csak 1 gyereked van!

2014. máj. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Ez rám most is igaz, normális munkahelyem van, ahol várnak vissza és számítanak rám.


Ha valakitől már meglévő jogokat/juttatásokat akarsz elvenni, akkor biztos, hogy nagy ellenállásba fogsz ütközni. Teljesen más ez akkor, ha valaki ebben nő fel, és ehhez igazodik. Ilyen teljesen átírt rendszert biztos, hogy nem fogadna el a társadalom. Szerintem pl. jó kezdeményezés, volt hogy csak két évig járjon juttatás, de látod, azt is vissza kellett csinálni.

2014. máj. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!