Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti táppénz,...

Terhesség alatti táppénz, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

16 hetes kismama vagyok. A 7. héttől táppénzre mentem, mert barnáztam, és az orvos pihenést javasolt. 2012. június 4-e óta dolgozom egy cégnél, tehát már mostanáig is megvan a 365 nap, így gyeddel, ilyesmikkel minden rendben. Most viszont olvasgattam a táppénzzel kapcsolatos új szabályokat, és elbizonytalanodtam. Még nem kaptam semennyit, így nem tudom az összeget. Azt írják, hogy a táppénzt a megelőző év jövedelméből számítják, ha megvolt abban az évben 180 naptári nap. Akinek nem volt meg, annak a táppénz igénylést megelőző 180 napot veszik alapul. Nekem megvolt 2012-ben is a 180 nap, de nagyrészt részmunkaidős voltam akkor. Idén viszont már sokkal jobb a fizetésem. Ha tényleg az előző évet veszik alapul, akkor nem járok vmi jól, az idei jóval jobb lenne. De komolyan azért fogok rosszabbul járni, mert régebb óta dolgozom a cégnél? És akkor kapnék többet, ha pl. csak jan. óta lennék ott? Ez nekem egy kicsit paradox...

Valaki tud segíteni esetleg?

Nagyon szépen köszönöm előre is!



2013. szept. 16. 21:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Én 18 hetes vagyok és a hatodik héttől vagyok táppénzen. Én 50%-os táppénzt kapok, mert október végén lenne csak meg a két éves munkaviszonyom. Ha már két éve dolgoznék folyamatosan, akkor is csak 60%-ot kapnék az új törvény szerint. Szívás, nem is kicsit, mert tényleg indokolt a táppénzem, de ez van.
2013. szept. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen sajnos úgy van ahogy az előző is írta , max 60% a táppénz.... :( Én most a 21. héten vagyok,januárba szülök, de decemberig "muszájból" dolgoznom kell , mert semmire nem elég a 60% :( Szomorú :(
2013. szept. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy írtatok!

Igen, azt tudom, hogy max. 60% a táppénz, persze, és eddig ezzel is számoltam, csak azt hittem, hogy egyszerűen a jelenlegi bejelentett fizum 60%-a. Erre kiderül, hogy vszínűleg nem, hanem az előző évié, ami ugye alacsonyabb volt a részmunkaidősség miatt stb. Szóval ebből a szempontból elvileg mindegy, hogy idén már hány napot ledolgoztam kétszer olyan munkaidőben...és ez tűnik nekem visszásnak...de a törvény az törvény...csak hát most meglepetés ért...

Írjatok még, kérlek, ha valaki tud valamit, köszönöm!:)

2013. szept. 17. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!