Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 3 gyerekem van, jelenleg van...

3 gyerekem van, jelenleg van munkaviszonyból vagyok itthon. Szeretnék főállású anya lenni, itthon is maradni amíg a nagy be nem tölti a 18-at. Meg kell hozzá szüntetni a munkaviszonyt?

Figyelt kérdés
2014. jún. 15. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:
19%
A legkisebb előbb betölti a 8-t mint a nagy a 18-at akkor sem jár már.
2014. jún. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem kell megszüntetni hozzá a munkaviszonyt
2014. jún. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A legkisebb gyerek 3 éves korától jár és csak addig míg be nem tölti a 8 évet.
2014. jún. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én ezt tudom köszönöm szépen, azt nem tudom, hogy ha megigénylem a GYET-et akkor fel kell-e mondanom a munkaviszonyt.
2014. jún. 15. 15:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem fel kell mondani, ez nem olyan mint a gyes. Én is voltam főállású anya, de mellette dolgoztam 4 órát.
2014. jún. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen fel kell, ha nem akarsz dolgozni. GYET mellett heti 30 órát lehet dolgozni. GYET-re nem vonatkoznak azok a szabályok, mint a gyesre. Sogórnőm is gyeten volt és egy barátnőm is, mind a kettőjüknek fel kellett mondani, amint gyetre mentek gyesről.
2014. jún. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is úgy értelmeztem, hogy nem lehet munkaviszony mellett GYET-en lenni, csak akkor ha 4 órában dolgoznék. Ezt a munkahelyemen nem tehetem meg.
2014. jún. 16. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!