Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kicsit kiborultam? Gyed kérdés

Kicsit kiborultam? Gyed kérdés

Figyelt kérdés

tegnap voltam orvosnál és azt mondták nem vagyok biztositott.

namármost gyeden vagyok OEP utalja a gyedet. A munkaviszonyom megszünt januárba. gyed alatt védett vqagyok nem? tb ugyanugy fizetve van nem? mi az hogy nem vagyok biztositva?


2014. jún. 17. 07:42
 1/6 anonim ***** válasza:
És munkaviszony megszűnése és gyed folyósítása között mennyi idő telt el? Nem lehet, hogy olt egy hónap amikor nem volt semmi és azt az egy hónap elmaradást mutatja.
2014. jún. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát mivel nincs munkaviszonyod, így már nem vagy biztosított sem. A gyedet passzív jogon kapod, abból 16%szja és 10%nyj-t vonnak le. Viszont elvileg az egészségügyi ellátásokra jogosult vagy.

Ha van ügyfélkapud meg tudod nézni hogyan áll most a biztosítási jogviszonyod, ha nincs az oepben adnak felvilágosítást.

[link] itt olvasd el a passzív gyedet, ez vonatkozik most rád!

2014. jún. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm gyeden voltam már rég mikor a munkahely megszünt
2014. jún. 17. 08:46
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha a gyed alatt a munkaviszony megszűnik, akkor nem vagy biztosított!

Gyed alatt annyiban vagy védett, hogy a munkáltató nem mondhat fel! De attól még a munkáltató vagy a munkakör is megszűnhet!

2014. jún. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jól mondják, a biztosítási jogviszonyod megszűnt, de az egészségügyi ellátásokra jogosult vagy. A védettség nem vonatkozik a felszámolás, végelszámolás alatt lévő, jogutód nélkül megszűnő munkáltatókra, értelemszerűen nem tudják neked biztosítani tovább a munkaviszonyt. Az orvosi ellátásokra jogosult vagy, el kell lássanak és passzív gyedet kapsz ugyanúgy a gyermek két éves koráig. Hátrányt jelen pillanatban akkor jelent számodra, ha mondjuk most jönne egy 2. gyermek, mert utána már nem úgy kapnád az ellátásokat, mint az elsőre.
2014. jún. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, nem szorosan a témához tartozik, de figyelj oda, mert munkaviszony idejétől függően végkielégítésre is jogosult lehetsz, attól függetlenül, hogy gyed-en vagy.
2014. jún. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!