Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Visszamenoleg kaphatok barmit is?

Visszamenoleg kaphatok barmit is?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 éves. Kulfoldon elunk, itt is szuletett. En Magyarorszagon dolgoztam, de nem munkahelyrol mentem el szulni. Biztositasom is kulfoldon van, a ferjem biztositasa van kiterjesztve ram es a fiunkra.

Itt nem kapok semmit a gyermek utan, mert a ferjemnek "tul jo" a keresete, amit persze vitatnek a kiadasokat figyelembe veve. Magyarorszagon meg nem anyakonyveztuk a gyermeket, de szeretnenk majd. Egyik ismerosom azt mondta, igenybe kellett volna vennem otthon mindazt, ami alanyi jogon jar. Nekem sajnos ez nem jutott eszembe, gondolvan, hogy nem ott elunk, de igaz ami igaz, mindig is dolgoztam amig otthon eltem, mindent fizettem becsuletesen, szerintetek meg meg tudnam igenyelni a csaladit es a gyest? Koszonom ha valaszoltok!


2014. jún. 19. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem!

Nem itthon élsz, a gyermek sem. Nincs is itthin anyakönyvezveca gyermek, akkor kire is kernéd?!

2014. jún. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Visszamenőleg biztos, hogy nem, ha anyakönyveztetitek akkor esetleg kaphattok, de ez a szabályozástól függ.
2014. jún. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszaitokat, ment a zold kez. A fiamat fogjuk majd anyakonyveztetni Magyarorszagon, de nem emiatt. Ez csak tudni szerettem volna, mert ha megis jarna, akkor megigenyeltem volna.
2014. jún. 19. 22:14
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

2 hónapra visszamenőleg lehet igényleni a gyest és a családi pótlékot is.

de mindkét ellátáshoz itthon kell élni, szóval nem tudod igénybe venni.

2014. jún. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!