Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi lehet a nettó diplomás...

Mennyi lehet a nettó diplomás GYED?

Figyelt kérdés

Az interneten semmi információt nem találtam róla. Csak annyit tudok, h bruttó 60 000 ft, de az mennyi lehet nettóban? Olyan GYED kalkulátort sem találtam, ami ezt pontosan ki tudná számolni. Esetleg, ha valaki csak körülbelül meg tudná mondani, azt is megköszönném. Vagy hol lenne érdemes utána érdeklődni?

Nincs ledolgozott munkaidőm, csak 3 aktív félévem felsőoktatású intézményben.

Köszönöm a válaszokat!


2014. jún. 24. 19:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

Gyed-ből SZJA-t vonnak, ami 16 %, és nyugdíjjárulékot, ami 10 %.

Tehát:

60.000.- br. gyed

- 9600.- SZJA

- 6000.- Ny.j.

-------------

44.400.-

2014. jún. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2014. jún. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek! Ment a zöld kéz!
2014. jún. 24. 20:10
 4/12 anonim ***** válasza:
42%
A diplomás gyed alapja a minimálbér, úgy tudom, vagyis a bruttó 101.500 Ft. Ennek a nettója 50 ezer körül van.
2014. jún. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, sajnos nem így van. A diplomás GYED-nél a bruttó 60 000, ha felsőfokú intézményben tanul az illető. Ha pedig mesterképzés, akkor bruttó 90 000 ft. Azt hiszem, h a nyugdíjat veszik alapul, de nem vagyok benne biztos.
2014. jún. 25. 16:13
 6/12 anonim ***** válasza:
39%
Megéri gyereket szülni.... Nevetséges, még pelenkára se elég kb. Aztán panaszkodnak, hogy csökken a lakosság....
2014. jún. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Sajnos még így sem éri meg szülni, ez borzasztó kevés ea csak 1 évig jár. Inkább várok 1-2 évet, dolgozom, én legalábbis..
2014. júl. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

Valóban nem éri meg ennyiért szülni, de aki terhes lesz egyetem alatt és kap ennyi pénzt, úgy hogy nem dolgozott, az kérem ne panaszkodjon. Ha valaki kap úgy 44 ezer forintot, hogy nem volt munkaviszonya, mert tanult, inkább örüljön.

Én 13 év munkaviszony után kapok átlag 85 ezer Ft gyedet. Most akkor panaszkodjak, hogy 13 év után csak ennyi jár, mert ugye fizetésfüggő. Most én is panaszkodhatok, hogy aki 2 évet dolgozott annyi bérért mint én 13 évet, az is ugyanannyi pénzt kap, mint én, pedig én sokkal többet dolgoztam.

Úgy gondolom, hogy a 44 ezer Ft diplomás gyed több, mint a 25 ezer Ft gyes, ami a tavaly szülő egyetemistáknak járt, ha nem volt rendes munkaviszonyuk. Én úgy gondolom, aki gyereket vállal egyetemistaként vagy főiskolásként úgy, hogy nem dolgozott és erre kap 44 ezret 1 évig, szerintem nem panaszkodhat, vagy várjon dolgozzon rendesen legalább 562 napot és akkor a fizetése után kap gyedet a gyerek 2 éves koráig.

2014. júl. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen így van ez, sztem is. Viszont abba is érdemes belegondolni, hogy a 13 év munkaviszonyod utan bizonyára tettél félre, lehet meg egy saját lakás is futja, sőt meg mennyi kiadás van egy kisbabanal.. nemcsak a.kaja meg a pelenka. Ahhoz képest, hogy az egyetemistanak 44 ezer ajándék, még nagyon sok kiadás van emellett. Tehát jól vegiggondolva, értelmesen következetesen hiába egy ez az új törvény, nem érdemes meg így sem szülni, inkább dolgozni elmenni. Én azt mondom, hogy teljesen igazad van utolsó és ezzel a törvénnyel sem vagyunk elobbrebb. Nem fognak az egyetemisták ettől.szülni.
2014. júl. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok, de a családi adókedvezményt is lehet érvényesíteni, ezt el is felejtettem, tehát a levonandó 9600.- SZJA-t nem is vonják le,és így

44.400.-

+ 9.600.-

---------

54.000.-

2014. júl. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!