Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi a diplomás minimálbér...

Mennyi a diplomás minimálbér jelenlegi netto összege?

Figyelt kérdés
Köszi előre is :)
2013. márc. 6. 17:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy diplomás minimálbér.
2013. márc. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Bruttó 98.000Ft ez a minimálbér.

Bruttó 114.000Ft a szakmunkás minimálbér (ha ez benne van a kollektív szerződésbe, egyébként ezt sem kötelező adni).

Diplomás minimál bér nincs.


Tehát diplomával akár havi nettó 64.190Ft-ért is jogszerűen dolgozhatsz.

2013. márc. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Tényleg??


Nincs ilyen, hogy F kategóriás más fizetési besorolásban van?


Akkor hogy van ez? Valaki homályosítson már fel, nem értek ehhez.

Mi értelme akkor az embereknek,akik gyárba mennek letagadni a diplomájukat?

2013. márc. 6. 20:49
 4/16 anonim ***** válasza:
Azért tagadják le a diplomájukat, hogy felvegyék őket (nem a pénz miatt). Mert különben túlképzettek lennének, sőt a többi dolgozó is kivetné a diplomást maguk közül.
2013. márc. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Te kevered a szezont a fazonnal.

Van minimálbér és van közalkalmazotti bértábla. De a kettő nem ugyanaz. A közalkalmazotti bértáblán vannak fizetési osztályok. A-tól J-ig (Asszem E-től van a felsőfokú végzettségűek osztálya). Ha valaki közalkalmazotti munkakörben dolgozik és munkaköréhez szükséges a végzettsége akkor természetesen kötelesek is ezt a bértáblát használni.

Mondok példát mikor nem kell. Ha te egészségügyi szakközépbe jártál, majd elmentél tanító nőnek főiskolára, de most egy korházban vagy ápolónő akkor nem kell, hogy téged diplomás osztályba tegyenek, mert a te munkaköröd (és hozzá passzoló eü végzettséged) nem felsőfokú. Akkor téged a középfokúak fizetési osztályába (B, C, D) tesznek majd, pedig van egy diplomád (de ez a munkádhoz lényegtelen).

Másik. Sok korházban egyes területek ki vannak szervezve. Pl labor munkát Xyxyxy Labor Kft végzi. Ennek az alkalmazottai nem közalkalmazottak. Fizetésüknél nem kötelesek figyelembe venni a közalkalmazotti bértáblát. Akár minimálbéren is foglalkoztathatnak mindenkit (diplomás biológust is). Jogszerű.


Még egyszer. Ezek a kategóriák amiről te beszélsz csak közalkalmazottakra vonatkoznak (tanár, orvos, stb). Ha magánszférában dolgozol semmi kategória nincs. Tudományos PhD fokozattal is nyugodtan foglalkoztathatnak bruttó 98.000Ft-ért.

2013. márc. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, így már világosabb. A diplomámnak megfelelő munkakörben kívánok elhelyezkedni, hogy most ez közalkalmazottnak számít vagy sem, arról fogalmam sincs, utánajárok, szerintem igen, 99%.

Tehát akkor én a diplomámmal F kategóriás leszek és ha ennek megfelelő munkakört töltök be közalkalmazotti viszonyban akkor kötelesek a bértáblát használni?

És az F kategóriára eszerint jelenleg milyen fizetés vonatkozik?

2013. márc. 9. 11:40
 7/16 anonim ***** válasza:

Hát ezt így nehéz megmondani, mert függ a végzettségtől, hány évet dolgoztál, van e valamilyen pótlék (pl nyelvi pótlék-de ezt már tudtommal nem kötelező adni, sok féle pótlék lehet még), stb

A betűk a végzettség szerinti besoroloás (F-G főiskola, H-I egyetem), a számok a munkában töltött idő (0év az az 1es fokozat)

Itt a tábla. Ezek bruttó bérek.

[link]

Ha te főiskolát végeztél és most kezdesz dolgozni (és nincs semmi pótlékod) akkor 122bruttót kell hogy kapj (kézbe nettó 79910ft).

2013. márc. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Mi a szakmád?
2013. márc. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

De mégegyszer mondom, ezek csak közalkalmazottakra vonatkozik. Ha a tescóhoz mész vagy tudom is én hova akkor ez semmit se ér, ott annyit adnak amennyit akarnak.

Munkádat meg te tudod mi lesz. De a munka önmagában nem jelenti azt hogy közalkalmazott leszel. Ahogy mondtam a laboros munkát, ugyanúgy korházban dolgozik mindkettő, de az egyik egy kft-nél másik meg közalakalmazott. Vagy lehet mondani a tanárt. Vannak ott is pl alapítványi iskolák (nem közalkalmazottak), de vannak állami sulik (ők igen). Szociális otthonok dettó.

2013. márc. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Na utánajártam, közalkalmazotti, viszont most fogok végezni.

Most pedig bSc rendszer van, szóval nincs külön egyetem meg főiskola, BsC, MsC.

Egy sima BsC milyen kategóriát ad?


Elnézést, ha hülyének tűnök, csak most kezdek majd dolgozni és inkább itt kérdezem meg :D

2013. márc. 9. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!