Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mennyire jellemző,...

Szerintetek mennyire jellemző, hogy egy nyelveket beszélő, diplomás ember nettó 200 alatt keres?

Figyelt kérdés
2014. jún. 10. 12:47
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Elég jellemző. Ha valakinek vagy egy büfészakon szerzett tucatszakmája és egy angol középfokúja akkor nem fog bruttó 200-at sem keresni.
2014. jún. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Te melyik orszagban elsz?

A legtobb magyar nem keresi meg a netto 200.000-et.

Sokan pedig a nagy bolcsesz diplomajukkal minimalbert kapnak.


De ismerek kulfoldon qurvat, aki diplomas. Nem ez a jellemzo, de nagyon nem mindegy mit tanulsz...

2014. jún. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

egy kezdő mérnök multinál 220e nyelvismeret csak min szinten.


De pl egy kezdő cnc-s aki OKJ-t végzett és mondjuk tud németül vállalható szinten ő is megkeres ennyit. És nem csak külföldön, keresik a jó szakembereket.


Műszaki/gyártás/termelés ezekkel lehet szakítani. Pl hiába vagy Fizikus nem fogsz munkát találni. De igaz ez az egészségügyi szervező, meg hasonló titkárnő diplomákra max 100-150e huff, és össze teheted a két kezed...

2014. jún. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Gyaníthatóan több a 200 nettó alatt kereső a nyelveket beszélő diplomások között, mint aki megkeresi ezt az összeget.


Persze piacképes diplomával és nyelvtudással, szakmában elhelyezkedve azért nem lehetetlen.

2014. jún. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez a mai világban attól függ, mennyire vagy életképes, mennyire tudsz teperni, ki mered-e nyitni a szádat. Nyelvszakos tanári diplomám van, de értékesítési területen dolgozom. Közvetlen kolléganőmnek pl. diplomája sincs, de azonos a keresetünk. Ellenben ha a végzettségemnek megfelelő pályára állnék, leshetnék mint Rozi a moziban...
2014. jún. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem multiknál Pesten 300-320e bruttó alatt még nem ajánlottak angol + 1 nyelvvel állást. ( =nettó 200-210e)

Szóval én azt mondom, hogy Budapesten nyelvekkel könnyű elhelyezkedni jól fizető helyeken. És nekem is csak sokak által lenézett bölcsészdiplomám van, de láss csodát mégsem csupán a McDonald's jutott.

2014. júl. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha a nyelvtudás nem egy 2002-ben szerzett TELC középfokot jelent, hanem normális, tárgyalóképes szintet, akkor egy sima angollal is lehet 300 bruttó körül keresni nulla tapasztalattal. Bár ez csak 197 nettó, szóval akkor jellemzőnek is mondhatjuk akár.
2014. júl. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolso, es ez a munka mi is lenne?

Na meg hany pozicio elerheto? Mert ha van 10 ilyen munka, akkor meg mindig nem mondanam jellemzonek hiszen 10.000.000 emberre jut 10 ilyen extra mazlis hely.

2014. júl. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Most már nem AKKORA ritkaság, ha vkinek diplomája van és több nyelvet beszél. Így nagyobb esély van rá, hogy vki ilyen paraméterekkel nem kap épp jó munkát (persze azért sok minden függ attól is, hol keres munkát, milyen jellegű munkát szeretne, az állommunkáért beáldozná-e a fizut, milyen diplomája van, milyen nyelveket beszél, milyen munkára hajlandó egyáltalán).


Sok helyen már 100-150nettós adminisztrációs melókra is nyelvet beszélő, egyetemet végzett embert keresnek... aztán ha vkinek kell a pénz sürgősen, akkor el fogja vállalni, mert már örül, hogy vki visszajelentkezett.


Én 2 diplomás, 2nyelvet beszélő ember vagyok (a diplomáim közül az egyik nyelvszakos, szóval nemcsak gagyi bölcsészet), és baromi nagy mázlim volt, hogy most meg tudok keresni nettó 210-et (vmivel többet). Többi helyen, ahol voltam, ilyen "100-ra tudunk bejelenteni, 20-at adunk kézbe" típusú munkákat ajánlottak, és még így is tudtak válogatni, és azt mondani nekem, hogy nem feleltél meg. Mindez olyan munkára, ahol a felsőfokú aktív angol, Microsoft Office ismerete ELVÁRÁS volt.

2016. máj. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!