Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi lesz így a Tgyásom és...

Mennyi lesz így a Tgyásom és a Gyedem?

Figyelt kérdés
Jelenleg Gyeden vagyok a kislányommal 2015. áprilisig bruttóm 105055ft nettóba kapok 87740ft. ebbe benne van a családi kedvezmény is. de viszont ikreket várok így nem tudom mire számítsak. illetve ha most ki venném a szabijaimat akkor utána el mehetek táppénzre és mellette kapom a Gyedet + táppénzt? Valaki tud ebben segíteni? Már teljesen nem értem ezt a Gyed extrát :( 3gyereknél mennyi a családi adókedvezmény?

2014. jún. 26. 11:08
 1/5 A kérdező kommentje:
munkáltatóm a kifizetőhely ha ez számít valamit.
2014. jún. 26. 11:10
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, szakítsd meg a fizetésnélküli szabit, majd vedd ki a felhalmozott szabikat, ami mellett lehetsz gyeden is, mivel a lányod elmúlt 1 éves. A szabi után menj táppénzre, ez alatt is lehetsz gyeden.

Következő tgyás és gyed alapja a szüléskor vagy tgyás igénylésekor érvényben lévő szerződés szerinti béred lesz, mivel nem lesz 180 bérezett napod, ha kiveszed a szabikat, akkor a szüléskor érvényben lévő tényleges béred lesz az alap. Mikor megszülsz, a tgyás mellett a lányod 3 éves koráig a gyest is kapni fogod.

Családi adókedvezmény 3 gyerekre: 33 ezer forint/gyerek. Összesen egy hónapban 99 ezer forint vagy addig a mértékig ameddig adót és járulékot vonnak.

Én a párommal megosztva veszem igénybe, én 1 gyerek után, havi 33 ezer forintig, ő két gyerek után havi 66 ezer forintig. Ennyi levonás egyikünknek sincs, így szinte a bruttót megkapjuk. Vagyis én megkapom, mert tgyáson vagyok és a levont adót így teljes mértékben visszakapom. Páromnak csak 1,5% munkavállalói járulékot vonnak, az adó, TB-t, nyugdíjat visszakapja, mert nem éri el a 66 ezret a levonása 1 hónapban.

2014. jún. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszike a választ akkor a bruttómat készhez kapom :) + az elsővel amíg le nem jár a Gyed addig az aztán majd Gyes :)
2014. jún. 26. 19:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Szabi és GYED mehet egyszerre, de GYED és táppénz nem! Két ellátást nem kaphatsz egyszerre.
2014. jún. 27. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jaj nehogy az utolsónak higgy!!!!

Jár a gyed+tp együtt, egy feltétele van, hogy a fizu nélküli szabit meg kell ugye szűntetni, legalább 1 nap szabit kivenni és ha után a mész tp-re jár együtt a kettő!!!! Gyes esetében is ugyanígy van.

2014. jún. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!