Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a 2. babámat még a GYED...

Ha a 2. babámat még a GYED (1. gyerek utáni) időtartama alatt szülöm, akkor kb. mennyi lesz a TGYÁSOM, GYEDEM az előzőhöz viszonyítva?

Figyelt kérdés
2013. szept. 9. 07:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés engem is nagyon érdekelne. Én eddig főleg azt a választ kaptam, hogy a 2. gyerekre kapott GYED-TGYÁS alapja az első gyerekre kapott GYED-TGYÁS alapja lesz. Tehát már a fizetésed semmit sem számít, úgy veszik, hogy a GYES volt a fizetésed és annak a 70% fogod kapni. Viszont ami még rosszabb és az konkrétan saját ismerős jár így 3 éve. Saját cégük van, direkt sok fizetésre volt az első baba előtt bejelentve, hogy sok legyen a GYED, azzal nem is volt baj, első gyerekre szép ki GYED-et kapott (maximumot) , aztán megszülte a másodikat és a minimál bér után kapott GYED-et. Rohantak fűhöz fához, de mindenhol azt mondták, ilyenkor ezt így számolják, hogy a minimál bért veszik alapul.
2013. szept. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A szerződés szerinti béredet veszik alapul. Ha az első gyerek születése előtt sem kaptál többet, akkor ugyanannyi lesz, mint az első gyereknél. Ha voltak egyéb kifizetések pl. túlóra stb., akkor most kevesebbet fogsz kapni, mert a szerződésben foglalt béred lesz az alap, amibe túlóra és társai nincsenek benne.

Amiről az első hozzászóló írt, az akkor történik meg, ha a második gyerek születése előtt valaki 180 napnál tovább van GYES-en, mert akkor a második gyereknél a minimálbér lesz az alap. Ha viszont Te a GYED-be szülsz, akkor ez nem fordulhat elő.

2013. szept. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én Gyed alatt szültem, és kb. annyit kapok, mint az első gyerek után.
2013. szept. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!