Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miből számolják 2. gyerek...

Szefcsekné Piroska kérdése:

Miből számolják 2. gyerek után a tgyást, gyedet? Tgyásra jogosult leszek? Gyes és táppénz egyszerre?

Figyelt kérdés
Két éve vagyok itthon a kisfiammal, augtól gyest kapok. Februárban érkezik a tesó, de nem tudok addig visszamenni dolgozni. Nem lesz 180 bérezett napom ebben az évben. Vesz terhes vagyok, kaphatok egyszerre gyest és táppénzt? Vissza kell vegyenek állományba? Most fiz nélküli szabin vagyok. Hány nap szabit kell kivennem? Hogy mondjam el a munkahelyemen?

2014. jún. 28. 10:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Olvasd el a lentebbi ilyen kérdéseket ott minden le van írva!!!

Ha akarsz gyest+tp, meg kell szakítani a fizu nélküli szabit, ki kell venni pár napot a felgyűlt szabiból és utána tp. Az hogy mennyi napot veszel ki azért fontos, hogy az ellátás alapjánál milyen osztószámot kell nézni (kicsit hosszú ezt taglalni mert sok minden függvénye). Egyébként a szerződés szerinti béred a lényeg.

2014. jún. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 aHermann ***** válasza:

Szia!

Az nem megoldható, hogy a GYed lejártától kiveszed a felgyülemlett szabijaidat (az ugye rendes bér), majd veszélyeztetett terhesként táppénzen leszel? Ugyanis ez a legjobb megoldás. Munkáltatód nem megy bele? Ha sokat vagy Gyes-en akkor az bekavarhat az ellátások számításába negatív irányba, míg ha nincs meg a 180 bérezett nap, akkor az előző Gyed és Tgyás szerint kaphatod a juttatásokat (elképzelhető, hogy kevesebb lesz valamivel).

Nekünk decemberre érkezik a kicsi, és augusztustól a felhalmozott szabikat veszem ki (augusztusban jár le a Gyed).

A Gyest kaphatod táppénz mellett is, ha saját jogon vagy táppénzen. Gyáp-ra nem jár.

2014. jún. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Még nem szóltam a mhen, sztem azt fogom tenni amit a 2. kommentelő javasolt. Azt nem tudom, hogy mondjam el... Nálad ez, hogy ment? Egyszerűen megértették mit szeretnél?
2014. jún. 28. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!