Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Más országokban, hogy- hogy...

Más országokban, hogy- hogy kibírjak 3 évnél kevesebb gyessel? Akár hetek? Pedig megtehetnék, hogy ne dolgozzanak anyagi szempontból?

Figyelt kérdés
2014. jún. 29. 07:51
 1/7 anonim ***** válasza:
37%

Más országokban sem tehetik meg, hogy ne dolgozzanak a nök (mármint anyagi szempontból).

Itt Németországban is az átlag embereknek (akik nem milliomosok, hanem a fizetésböl élnek) szüksége van a két fizetésre.

2014. jún. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%

Nem tudom, de magyarorszagon sem sokan maradnak mar otthon 3 évig.

Én sem tervezem.

Szerintem a gyereknek hamarabb szüksége van szocializalódásra.

Amikor mi voltunk gyerekek, még nem voltak ennyire zárkózottak az emberek, mr 2 évesen kinn bandáztunk az utcánkban, volt ha elkezdem összeszamolni, akkro legalább 15 velem korabeli gyerek(+/- 1-2 év) nekünk óvoda nélkül is volt gyerek társaságunk.

Most bem látom ezt, az olyan utcákban sem, ahol sok gyerek van, ami egyébként is egye ritkább, még a kis szülőfalumban is a szülők a gyerekük fenekében vannak)

En azt nem tudom, hogy valaki hogy bír ki otthon 3 évet, pedig igazán nem vagyok karrierista, nagyon fontos a családom, és alig várom, hogy gyerekem legyen.

2014. jún. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Itt is kibirnak, nem a kibirasrol van szo, itt mas a rendszer.

De szemely szerint en orulok, hogy ket evig otthon volt a gyerek. Nem kellett reggel 6-7 ora kozott ebreszteni, buszozni vele a bolcsibe, idegen gondjaira bizni, ha beteg akkor lehet nyugodtan apolni, nincs az a kenyszer, hogy visszakel menni dolgozni, nem szeretik a tappenzt a munkaadok.

Nem sok jo dolog van a magyar viszonylatban a gyerekvallalasban, de ez a lehetoseg nagyon jo.

Peldaul Norvegiaban csak ovoda van, egyutt vannak a fel eves es a 6eves gyerekek, nincs agy, babakocsiban alszanak, az etkezest otthorol hozott kajaval oldjak meg stb. Koszi ez nem kellene.

2014. jún. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Bármit ki lehet bírni, ha muszáj, de ha egyszer van egy ilyen lehetőség, és valaki ki tudja használni, akkor tegye, a gyereknek rosszat biztosan nem tesz vele!

Szerintem nincs ezzel semmi gond.

Nyilván ha más rendszer lenne, másképp csinálák itt is.

Mi ezzel a probléma?

2014. jún. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%
Persze mert kolbászból van kint a kertész.
2014. jún. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%

"Szerintem a gyereknek hamarabb szüksége van szocializalódásra"


Ez nem igaz. De amúgy, ha menni kell dolgozni, akkor menni kell.

2014. jún. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%

Esetemben azert,mert a megelni es jol elni kozott hatalmas kulonbseg van.Jol keres a ferjem,sok 4 fos csalad el joval kevesebbol mint csak az o fizetese kulon.Viszont en is jol keresek,igy egyszeruen mas eletszinvonalhoz szoktunk.Mar van egy nagyobb fiunk,most varjuk a picit.

Nekem nem er meg annyi lemondast az otthon ucsorges,hogy visszalepjunk a "megelunk" szintre.Arrol nem is beszelve,hogy itt csak 6 honapig jar a gyes,ami eleve csak a fizetesem felenek felel meg(bar en csak 2 honapot tervezek belole kihasznalni).Eszem agaban sem lenne utana 1-2 evig jovedelem nelkul itthon ulni.

2014. jún. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!