Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Véleményed szerint nekünk...

Véleményed szerint nekünk MAGYAR embereknek milyen tulajdonságaink vannak, a szomszédos országokban élő emberekéhez képest?

Figyelt kérdés
Gondolok itt kúltúrára,emberek egymáshoz való viszonyára,barátságokra,mennyire vagyunk biztonságban,tolerancia...Nagyon érdekelne minél több ember véleménye.
2010. ápr. 19. 20:32
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
86%

A magyarok nagyon szeretnek okoskodni. mindent, mindig, midnenkinél jobban tudunk, és hangoztatjuk, a politikánk érdekedsmódon mégis a béka popoja alatt van :)

Antiszociálisak vagyunk, a toleranciát nem ismerjük. Magunkat nemnagyon tudjuk fenntartani, de többet akarunk, midnig többet.

2010. ápr. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
86%
+ ha nekünk nem jó, dögöljön meg a szomszéd is...ha mégis jó nekünk, akkor is dögöljön meg
2010. ápr. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
87%
AZ is igaz. meg ha jól tudjuk hogy egy nép jobb nálunk, hát mi jól lefikázzuk, csakazértis :D
2010. ápr. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
88%

Unott arcú, semminek se tudunk örülni, vagy ha mégis, abban is a rosszat keressük. Antiszoc, lekezelő, bunkó, nem törődik a másik emberrel.

Mindig a legjobbat akarja, de tenni nem tud érte. Jah és mindig panaszkodik.

2010. ápr. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
89%
Irigység. Izzó nézés, amit a világ másik sarkán is simán kiszúrok, mert ahogy egy magyar nézz, úgy nem néz más.
2010. ápr. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
90%
Mi magyarok mindig csak kritizàlni tudunk màsokat,lenézõek vagyunk.Nagyon sok butasàgot tudunk kérdezni màs orszàgok kulturàjàról.Mindig a miénk a legjobb még az ennivaló is.Egy hétre elutazunk valahova,de màr a csülkõt keressük nem nagyon akarunk megkóstolni màs nemzet kajàjàt.A legjobban tudó kàromkodó nép vagyunk.stb.
2010. ápr. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim válasza:
100%
Onnan ismerszik meg a magyar ember, hogy egy kirándulás alkalmával már a vonatra felszállás előtt messziről érezni rajta hogy mit csomagolt uzsonnának, és ez a legtöbb esetben mindíg rántott hús! Vagy onnan hogy a szendvicsben mindíg van paprika. Vagy onnan hogy az ismerőseid között mindíg akad legalább egy Laci, Józsi, vagy Sanyi. Több nem jut eszembe! :)
2010. ápr. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:

Gyerekek TELJESEN EGYETÉRTEK Veletek :) ugyan ezeket a gondolatokat szedtem össze én is magamban.Hiányzik a régi szép idők,mikor a CSALÁD MÉG CSALÁD VOLT...-tehát pld egy építkezés úgy folyt,hogy jöttek a rokonok,segítettek és utána jókat beszélgettek :) -majd visszasegítettük egymást.A szülők segítettek a gyermek nevelésekben,segítették a fiatal párokat.Ma ha megyek az utcán,s kocsiban vagyok sem merek oda nézni,ahol pld. cigányok vannak,mert már volt ilyen és mivel oda "mertem" nézni,belém kötöttek-szóval életveszélyes a helyzet...

Azt meg már nem is kommentálom,hogy mikor nem volt jó a lámpa a kereszteződésben és nem tudtunk kimenni-mivel piros volt,egyfolytában csak dudáltak ránk,és majdnem kikaptak a kocsiból ezért a pirosban ki kellett hajtanunk!!!!!!KÉREM SZÉPEN,HOL ÉLÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜNKKKKKKKKK???????????????

2010. ápr. 19. 21:04
 9/49 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem a magyar ember nem tud nemet mondani. Elsősorban ezt arra értem, hogy bárhogy zsákmnyolnak is ki valakit egy munkahelyen, bármennyi a túlóra nem tudja azt mondani, hogy nem megyek be, inkább kockáztatok és megpróbálok tenni az életemért.

Gyakran választjuk a könnyebb utat és nem állunk ki rendesen az érdekeinkért. Persze ezekben vannak kivételek, de én a legtöbb magyar embert ilyennek látom.


Aztán ott van a negatív kód a magyar emberek beszédében és gondolkodásában. Már eleve, ahogy kérdezünk valamit pl.: NEM voltál tegnap a boltban? Nem azt kérdezük, hogy: Voltál tegnap a boltban?

Ez nem csak erre, de sok mindere kiterjedő dolog és nagyon jellegzetes magyar viselkedés.


Amit még hozzá tennék, hogy a magyar ember nem tudja elfogadni a másságot. Értem ezalatt a más népeket, kultúrákat, szexuális beállítottságokat stb. Nagyon undorító, ahogy külföldről migrált emberekkel tudnak bánni.

2010. ápr. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
58%

Az a baj, hogy Ti is csak kritizálni tudtok! Miért vártok változást, ha ti is ezt csináljátok pl.:most is!? Semmivel sem vagytok különbek, ha a saját népetekről, csak a rosszat mondogatjátok.

Igen is a magyar nagyon szép nép! Szép értékekkel, szép kultúrával, szép országgal! Büszke nép vagyunk; segítünk egymáson ha minden kötél szakad; adományozunk ismerősnek, ismeretlennek; okosak vagyunk igenis; barátságosak vagyunk!

Nem a szart kell hirdetni, mert erről ismer meg a világ minket! Az olaszok is úgy jutottak ilyen messzire, mert az értékeikre fektették a hangsúlyt és nem ócsárolták le saját magukat! elhiszik, hogy az olasz áru jobb, mint más és csak azt veszik! Nekünk is ezt kellene tenni!

2010. ápr. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!