Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 1,5 éves kislányom az elmúlt...

1,5 éves kislányom az elmúlt kb 1 órában 4X hányt. Most alszik. Lehet-e 18 hónapos oltástól? Még sosem volt beteg, nem tudom mi a teendő. További kérdések lent.

Figyelt kérdés
Holnap diéta? Mit adjak neki? Vigyem orvoshoz? Figyeljem éjjel vagy azér merjek aludni (hisz holnap is van nap)? Bocs, a buta kérdésekért
2013. nov. 16. 00:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Holnap mindenképp diéta, ha 8 órán át nem marad meg benne a víz sem, akkor orvoshoz vinném, mert lehet hogy infúzió kell a kiszáradás ellen, ha javul a helyzet és a vizet már benntartja akkor gyógyul és nincs már nagy veszély. Éjjel szerintem nem kell figyelned, próbálj meg neki vizet adni, nagyon-nagyon keveset, kis kortyokban, a hidratálás most a legfontosabb.
2013. nov. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Arra is gondoltam, hogy most kóstolt először egy kis halászlevet, lehet nem tett jót a pocijának. Próbáltam itatni, de nem akart. Gondolom, azért fel ne ébresszem. Víz van benn neki a kiságyban. Diéta, mint a felnőtteknél: főtt krumpli, rizs? Tejitalt azért kaphat, ha kér?
2013. nov. 16. 00:17
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha hányt akkor tejes és rostos dolgokat semmiképpen, csak víz, tea, nagyon fontos a folyadékpótlás. Lázat sem ártana mérni- ha nincs akkor valószínűleg gyomorrontás, vagy a védőoltás a ludas. Ha viszont láza vagy hőemelkedése van akkor valamilyen betegség bujkálhat benne. Fel azért nyilván ne keltsd, de ha felébred akkor érdemes itatni és lázat mérni.
2013. nov. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi, csak tapintással nézegettem a kis nyakát, egyáltalán nem volt meleg. Ezért nem is mértem, érezhető volt, hogy nincs láza.
2013. nov. 16. 00:29
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor valószínűleg a halászlé a ludas, nem minden pici gyomra bírja az ilyen fűszeres ételeket. Bár barátnőm gyereke egy évesen rá volt szokva a paprikás szalámira. :) Remélhetőleg kijött ami "útban volt" és reggelre jobban lesz, de ha nem nagyon javul inkább nézesd meg dokival, ahogy előző hozzászóló írta, maximum kap egy infúziót folyadékpótlásra (barátnőm kétéves gyereke is kapott tavaly, bár neki vírusa volt).
2013. nov. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy elrontotta a gyomrát, de az is lehet, hogy összeszedett egy hányásos vírust.

Nálunk ugyanis az oviban most pont egy ilyen hányásos vírus terjeng.

A fiam is benne volt.

Az oltás hányást nem okoz.

És igen, diétáztasd, háztartási keksz, ropi, krumpli, rizs.

És tejet, tejitalt, tejes dolgokat ne adj neki, mert azok ilyenkor nem jók. Sőt, ha mondjuk hasmenése is lenne, ha nem most, hanem máskor, akkor meg tudd róla, hogy a tej fokozza a hasmenést.

A diéta mellett vizet, esetleg teát adhatsz folyadéknak. Ne egyszerre itass vele sokat, hanem inkább többször pár kortyot. Ha nem akar abszolút inni, abból baj lehet, mert könnyen kiszáradhat.

A lázát figyeld, mert ha vírusról van szó, akkor könnyen be is lázasodhat.

És adj neki probiotikumot. Az még ilyenkor nagyon hasznos.

2013. nov. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

a lap alján ha ráklikkelsz a magyar nyelvű betegtájékozatóra,a 4-es pontban vannak a mellékhatások.

gyakori a hányás.


[link]

2013. nov. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Hát nem tudom, hogy mi baja. Egész éjjel jól aludt, reggel vidáman kelt. Viszont megy a hasa is reggel óta. Evett egy zsömlét kb 11 körül, aztán aludt kb 1-1,5 órát és megint hányt. Viszont továbbra sincs láza, hányás után pedig, minthe mi sem történt volna játszott, vigyorgott. Szóval nem tudom. A teát nem issza, vizet igen, próbálok többször keveset itatni vele. Mik a kiszáradás előjelei? Néztem, nem száraz a szája. Szerintem megkérdezem az ügyeletet, hogy van-e értelme bevinni. Nem lenne jó, ha ott még valamit összeszedne.
2013. nov. 16. 14:00
 9/10 Nememlékszem ***** válasza:
20 hónapos kislányom van, ô is pont egy hányós vírussal küszködik két napja. Láza nincsen, csak hasmenése, és hány. Itatni jó hideg folyadékkal itasd, és csak kortyonként. 20 percenként 2 korty, a hûtôbôl. Így nagyobb eséllyel bennemarad. Nekünk a doki azt mondta, tejtermék kivételével bármit ehet, amit hajlandó, de a lényeg az itatás. A kiszáradást figyelni kell, ha nincs pisi 4-5 órán át, akkor irány a kórház. Ja, és B6-ot adj neki, az csillapítja a hányingert.
2013. nov. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Végül felhívtam az ügyeletet, kb ugyanezt mondták. Gondolom ki ne vigyem. Úgy sajnálom, ma végre szép idő volt. Hány napig tartott nálatok?
2013. nov. 16. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!