Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Június 19. -én született meg...

Június 19. -én született meg a kisfiunk. Az ügyeit intézném, de nem tudom hogy mivel hova kell mennem, milyen papírokat kell vinnem. Kormányablaknál el tudom intézni az összes ügyet? (TGYÁS, anyasági, családi pótlék, családi adókedvezmény)

Figyelt kérdés

2014. júl. 1. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Államkincstárba be mész és ott adnak nyomtatványokat. Ott kell ezeket intezni
2014. júl. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Meg a kormányablaknál is. Ők átadják a papírokat azoknak, akiknek kell.
2014. júl. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fejér megyei vagyok, június 11.-én szültem. A TGYÁS-t az OEP-nél kellett intéznem, mert jelenleg nincs munkahelyem. A papírokat beadtam még szülés előtt, így szülés után elég volt csak bevinni az anyakönyvi kivonatot, párom vitte be én nem is kellettem hozzá. A családi pótlékot és az anyaságit ügyfélkapun keresztül igényeltem, ez miatt nem kellett mennem sehová, csak meg kellett várnom amíg kipostázzák a TAJ kártyáját a babának mert az igényléshez szükség volt a TAJ számára. Az anyaságit pár napra rá már meg is kaptam. A családi adókedvezményt már a terhesség 90. napjától lehet igényelni, nekem a párom veszi igénybe és az ő munkahelyn kellett leadni az igazolást.
2014. júl. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek.

A kedvesem már szólt a főnökének hogy a TGYÁst intézze.

Ha pedig Én akarom igénybevenni a családi adókedvezményt akkor nekem kell a főnökömtől kérni nyomtatványt erre vonatkozólag?

2014. júl. 2. 23:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, tőle kell kérned, és kell az anyakönyvi kivonat is. Majd jövőre adóbevalláskor ne felejtsétek el, hogy a terhesség betöltött 90. napjától lehet az adókedvezményt igényelni visszamenőleg az adóbevallásban.
2014. júl. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!