Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed Extra visszamenőleg is...

Gyed Extra visszamenőleg is igényelhető?

Figyelt kérdés
Hány hónapot lehet visszaigényelni? 1,5 éves a gyermekem.
2014. júl. 4. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogy érted, melyik részét milyen jogcímen?
2014. júl. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Valahol olvastam hogy két hónapot visszamenőleg lehet.
2014. júl. 4. 12:24
 3/6 anonim ***** válasza:
De mit, nyilván a munkába állós rész attól él amikor munkába állsz nem visszamenőleg.
2014. júl. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A gyed extra az jelenti, hogy:

- a gyermek egy éves kora után visszamehetsz dolgozni, és a munkabéred mellé továbbra is folyósítják a gyedet. (amit eddig is kaptál, nincs mit visszamenőleg igényelni, munkabért pedig a munkába állásodtól kapsz)

- ha 2014 január 1-e után született még egy gyermeked

, akkor ha az előzőre még kapsz ellátást (gyed, gyes) akkor arról nem kell lemondanod, mindkét gyermekre mindkét ellátást megkapod.


A családi adókedvezmény eddig is járt, és a családi pótlék folyósításában sincs változás.

Így én sem értem, mire gondolsz?

2014. júl. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, én egy dolgot tudtam, amire állt a két hónappal visszamenőleg igénylés lehetősége, ez pedig a tartósan beteg gyermekre igényelt emelt családi pótlék. Amikor a kislányom 8 hónapos korában megkapta egy évre az erről szóló igazolást, az emelt csp igénylés kezdeti időpontjának két hónappal korábbi időpontot kellett beírni, így tkp. nem 12, hanem 14 hónapig járt.
2014. júl. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia!Mi most kapjuk meg majd. Férjem veszi igénybe,munka mellett kapja a gyedet.. A lényeg,hogy 2 hónapig nem jár se gyed,se gyes. De utána igen.Amennyiben a munkahely tb kifizetőhely,akkor egyben vissza kell fizetni s utána jár a gyed. Amennyiben nem,ugy 33%os levonásokkal a családipotlékból visszafizetődik..
2014. júl. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!