Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Egyéni vállalkozónál dolgozom...

Egyéni vállalkozónál dolgozom bejelentve 3 éve, ha nincs táppénz, fizetett szabi hogyan jár a tgyás, gyes, gyed?

Figyelt kérdés
Már babát szeretnénk,de aggódom több okból is,nehéz tejes kannákat emelgetek,hozzá szoktam,de ha kiderül babát várok nem akarok úgy dolgozni,hogy 25 kilókat emeljek,táppénz,szülési szabadságra tőlük nem tudok elmenni,nem fizetnek ők ilyeneket. Hogyan befolyásolja ez majd a támogatásokat?

2014. júl. 8. 07:31
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Hát ha nem fizetik az gáz...Nehogy anélkül maradj. Van még az a lehetőség, hogy elmész a hivatalba és te magánúton fizeted magadnak. Ha jól tudom.
2014. júl. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha be vagy jelentve, az annyit jelent, hogy fizeti utánad a járulékokat. Ha a járulékok be vannak fizetve, akkor pedig kell, hogy legyen táppénzed, tgyásod... Olyan nincs, hogy ők nem fizetnek ilyeneket! A bejelentés az nem csak úgy van, hogy a munkáltatód mondta, Te meg elhitted ugye? Van munkaszerződésed, adóbevallásba beleírod a munkaviszonyt...
2014. júl. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
nyugodtan menj el tp-re, nem tud ellene tenni.
2014. júl. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azt olvastam,ha a munkahely nem kifizető hely a helyi államkincstárnál kell a támogatást igényelni. De sokaknál olvastam,hogy táppénzre mennek,meg szülési szabira,én itt napi 5 órát,szombaton 6ot dolgozom,de szerintem is ugyanúgy jár táppénz stb..Bejelentéssel minden rendben,bérpapír is,könyvelőjűk adómat rendezte...ha terhes leszek elküldenek,hiába megyek táppénzre. Szerintetek ki tud ebben konkrét tájékoztatást adni? egy könyvelő,vagy az államkincstár,munkajogász?
2014. júl. 8. 09:58
 5/10 Jégtánc ***** válasza:
Ha írásban bejelented a terhességed ,akkor nem küldhetnek el.Ha mindent fizetnek utánad akkor jár minden.Táppénz,stb. Oep-nél kell majd megigényelni a juttatásokat ha nem kifizetőhely a munkahelyed.
2014. júl. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha terhes leszel (tehát orvosilag igazolható lesz) bejelented írásban (elvileg már nem szükséges az írásos bejelentés, de sokkal biztosabb). Innentől kezdve védve vagy nem küldhet el (akármit is akar veled elhitetni, ja és persze ha nem határozott idejű a munkaszerződésed). Innentől kezdve pedig akkor jössz táppénzre amikor akarsz (ill. az orvos mondja). És olyan nincs, hogy ő nem enged, mert ez nem az ő választása, főleg, ha rögtön 9-es kóddal kerülsz tp-re. A szülési szabadság (tgyás) pedig szintén jár neked.
2014. júl. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a megerősítést,ha babánk lesz fel veszem a könyvelőjükkel a kapcsolatot ezekkel kapcsolatban. Bújtam a netet a támogatásokkal kapcsolatban,írta,hogy ha nem ők fizetik a tgyást,akkor is be kell vonni őket,mert el kell küldjék az igazolást a munkaviszony fennállásáról a MÁK nak,mert az alapján kapom az összeget,majd ha itt az ideje szerintem beszélek egy munkajogásszal is,biztos ami biztos ;)
2014. júl. 8. 12:03
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok itt az összevisszaság.

Ha be vagy rendesen jelentve, akkor mindent kell fieztniük utánad. Az adóbevallásodat láttad, aláírtad, megkaptad a példányukat? El is küldték?

3 év alatt voltál orvosnál? Ha igen és nem szóltak, hogy nincs TB-d, akkor oké.

Határozatlan munkaszerződés esetén terhesen nem lehet krúgni, tilos, ha mégis megteszi, akkor munkaügyi bíróságra mehetsz ez miatt. Szabadság jár, táppénz jár!

Ne hagyd magad.

Ha a munkahely nem TB kifizető, akkor a táppénzt, tgyást, gyedet nem a MÁK-nál kell intézni, hanem az OEP-nél!

2014. júl. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Bevagyok jelentve,azzal tényleg nincs gond,adóbevallást láttam,feladtam persze,és TB-m is rendben, de aki dolgozott már kis vállalkozónál,az bizonyára tapasztalta,hogy nem úgy mennek a dolgok,mint egy nagyobb cégnél. De mire oda kerül a sor,hogy babázhatok,kiokosodok és nem hagyom átvágni magam.
2014. júl. 9. 06:54
 10/10 anonim ***** válasza:

nincs mi kiokosodnod. Mint korábban írtam, nem tud ellene tenni. Ezeket az ellátásokat az oep utalja neked, ő csak kiállítja hozzá a papírokat, az engedélye nem kell. A tp-hozzájárulást fizeti majd az oep felé, de neked ezzel sincs dolgod.


A betegszabit nem szokták engedni, de az nálad nem lesz.

2014. júl. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!