Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi szabadság jár, ha a...

Mennyi szabadság jár, ha a gyerekem betölti a 3. évét és vissza megyek dolgozni?

Figyelt kérdés
Gyermekem betölti a 3. évét és felveszik óvodába. Én vissza megyek dolgozni. Ha a baba születéséig az összes, addig járó szabadságot kivettem, akkor a GYES leteltével mennyi szabadságra vagyok jogosult? Ha valaki tud, kérem adjon meg konkrét törvényt. Köszönöm.
2014. júl. 8. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem (kozszolga) a Kttv. 101-102. §-aira hibatkozva 36 munkanap eves szabadsagot allapitottak meg, de elotte a tgyas idejere 15 nap, gyed elso 6 honapjara 16 nap jar(t).

Fogalmam nincs hogyan hoztak ki vegul 36+6 napot. Még a 104-106-os paragrafusokra is hivatkoztak (ez a szabadsag kiadasara vonatkozik.


Azt tudom, hogy korabban 50-60 nap szabik is kijottek, de ezt par eve torvenyileg szabalyoztak, hogy max. egy evnyi szabadsagod gyulhet ossze mindegy hany evet vagy gyerekkel otthon azaz kb. 20-36 kozott fog kijonni a szabid.

Ha nem kttv.s vagy, akkor a munkatorvenykonyveben kell szerepeljen a rad vonatkozo resz (de arra ra tudsz keresni a neten, letoltod a mtv.enek legfrissebb valtozatat kikopizod egy word doksiba es utana ctrl f-fel rakeresel a szabadsag szora es ha benne van, akkor gyorsan megtalalod.

2014. júl. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2011 augusztus 1 után szültél, akkor a tgyás idejére és a gyed első fél évére jár fizetett szabadság (kb összesen 1 évi). A napok száma attól is függ, h közszolga vagy -e, vagy Mt. alá tartozó, de akkor meg mikor születtél.
2014. júl. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, 2011.augusztus 1. után szültem és nem vagyok közszolga. Ezek szerint a 20 nap szabi reális.
2014. júl. 11. 06:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Melyik évben születtél? itt ki tudod számolni: [link]
2014. júl. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Munka törvénykönyve 115. §- tól: [link]
2014. júl. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!