Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jár a gyes, ha a kicsi bölcsis?

Jár a gyes, ha a kicsi bölcsis?

Figyelt kérdés

Szeptemberben elkezdenék egy tanfolyamot és mivel másik városban lesz könnyebb lenne, ha a kicsi bölcsibe lenne. Ilyenkor jár a gyes vagy mivel bölcsis nem? Az egyik rokon azt mondta, hogy nem jár és ettől elbizonytalanodtam.

Nem akarok a gyes lejártáig ölbe tett kézzel várni, mivel egy szomszéd sem lépett időben és nagyon nehezen talált munkát.


2014. júl. 13. 15:37
 1/8 A kérdező kommentje:
A kicsi már több, mint 2 éves lesz szeptemberben.
2014. júl. 13. 15:38
 2/8 anonim ***** válasza:
27%

én úgy tudom hogy ennek vannak kritériumai, és az egyik pont a tanfolyam, tehát szerintem járhat

új törvény van, gyed mellett is mehet bölcsibe a gyerek


googlen próbálj rákeresni

2014. júl. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%
Jár a Gyes ha bölcsis lesz, az a kérdés, hogy felveszik-e így, hogy suliba jársz, de azt hiszem igen, ha nappalira mész.
2014. júl. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%
Utolsó vagyok. A szeptemberi kezdéshez már be kellett volna íratni a kicsit, lesz helye?
2014. júl. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Kisvárosban élek bőven van hely a bölcsiben.
2014. júl. 13. 17:19
 6/8 anonim ***** válasza:
27%
Járni jár, de mivel bölcsi nem kötelező így pénzbe fog kerülni.
2014. júl. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jár a gyes, ha bölcsiben van a gyerek, akkor is.

De nálunk pl kell munkáltatói igazolás, hogy beírassam. Vagy legalább szándéknyilatkozat.

2014. júl. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, mehet bölcsibe, csak akkor nem mehetne, ha nagyszülő nevén lenne a gyes.

Ha van hely a bölcsiben és beveszik, akkor nincs gond. Állami bölcsiben napi gondozási díj lehet.

2014. júl. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!