Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A tgyásból is lehet érvényesít...

A tgyásból is lehet érvényesíteni a családi adókedvezményt?

Figyelt kérdés

Küldte a munkahelyem a papírt, hogy napi 2986Ft-ot fogok kapni a tgyás ideje alatt, ami kerekítve 90.000 Ft.

Erre még rájön az adókedvezmény(2gyerek után igényeltem meg), vagy ez ennyi és majd jövőre a férjem tudja majd visszaigényelni a fennmaradt összeget?

Gyednél hogy változik a dolog?

Januártól mindkét gyerek után a férjem fogja igénybe venni, ő ki tudja használni teljes egészében, csak most évközben nem akartuk megkavarni a dolgokat.

Köszi


2014. júl. 26. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze, igénybe lehet venni. Ebben az összegben nincs benne az adókedvezmény, legalábbis nekem nem volt benne. Külön igényeltem a családi adókedvezményt, ugyanakkor, ha jól emlékszem, a tgyás és nemrég a gyed igénylőpapíron meg is kérdezték, hogy igénybe akarom-e venni!

Ha kéred, akkor az plusz 20 ezer, ha van annyi adód, de szerintem nem lesz. 90 ezer adója csak 14400 Ft, a 20 ezerből csak ennyit kapnál, vagyis a 90 ezret kapnád kézbe. Érdemesebb a pároddal megosztani, egy gyerek után te, egy gyerek után ő, így a 20 ezret ki tudjátok használni. Ha így csinálnátok, akkor te kapnál kézbe kb. 85 ezret, a párod is 10 ezerrel kapna többet. Ha marad csak nálad az adókedvezmény, akkor a fennmaradó kb. 6000 ezer Ft az állam zsebében marad, amit nem tudsz igénybe venni. A gyedből majd nyugdíjat is vonnak, abból azt is vissza tudod majd kérni a 20 ezer forintig.

2014. júl. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De ami most az államnál marad azt jövőre adóbevallásnál vissza tudja igényelni a férjem?

Tehát még akkor is meg lehet osztani?

2014. júl. 26. 14:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem, lehet jövőre visszaigényelni, mivel te igényelted, csak a teljes összeget nem tudod igénybe venni, az a pénz,az államnál marad. Én is voltam így, mikor a párom munkanélküli volt, nem tudtam a 20 ezret igénybe venni, de mikor a párom talált munkát, akkor sem lehetett már visszaigényelni, ami az államnál volt. Akkor lehet visszaigényelni utólag, ha egyikőtök sem kéri egyáltalán.
2014. júl. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Szerintem nyújtsátok be most újra a munkáltatóhoz megosztással és akkor nem lesz gond a jövő évi adó visszatérítésnél.
2014. júl. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!