Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A Tgyás-ból, gyedből, gyesből...

A Tgyás-ból, gyedből, gyesből vonak adót? Lehet érvényesíteni a családi adókedvezményt, ha egyedülállóként szülök?

Figyelt kérdés
Hivatalosan a gyerek apja nekem senkim,max a lakótársam,mert idevan bejelentkezve ideiglenesre. Ha én a támogatást fogom kapni az államtól,akkor jogosult leszek-e az adókedvezményre,vagy azt a gyerek apja igényelje? A csp-t szeretném én megkapni.
2013. máj. 27. 15:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Tgyás és gyedből igen gyesből nem.

Lakótárs nem igényelheti csak az a szülők aki egy háztartásban nevelik gyerekeiket. Így vagy elcsaljátok a havi 1500Ft több családiért vagy ő igényelheti a 10. ezer adókedvezményt, mert gondolom erre megy ki

2013. máj. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Persze,erre menne ki.
2013. máj. 27. 15:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Jól értem, hogy az egyedülálló szülőnek járó emelt családi pótlékot szeretnéd igénybe venni, míg az apa a családi adókedvezményt igényelné?

Ha igen, nem fog menni. A családi adókedvezményt csak akkor igényelheti az apa, ha egy lakcímre vagytok bejelentve. Ha viszont így van, akkor nem vagy egyedülálló. (És az most teljesen mindegy, hogy hivatalosan van-e hozzá közöd van sem.Gondolom apasági nyilatkozat azért van, mert anélkül nem kérheti)

Szóval én nem tenném amit tervezel, mert kamatostól kell visszafizetned, amit jogtalanul igényeltél.

Ami te szeretnél, az csak egyféleképpen oldható meg, ha te igényled a családi adókedvezményt (TGYÁS és GYED esetében van erre lehetőség, mert ezekből vonnak adót) És így igényelheted az egyedülálló szülőnek járó magasabb családi pótlékot is.

2013. máj. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!