Ha 2 gyermek után kapok gyedet és tgyást is akkor mindkettőből kaphatok családi adókedvezményt? 2 gyermekem van. Most a férjem veszi igénybe a cs. Kedvezményt. De ha lenne még 1 baba, akkor megosztva vennénk igénybe.

Figyelt kérdés
2014. aug. 5. 09:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, a tgyásból, és a gyedből is igénybe veheted, a levont adóelőleg mértékéig. Ha ez kevesebb, mint az igénybe vehető összeg, akkor megosztva a férjed levonásából is kiegészülhet a családi adókedvezmény. 3. gyermek után, ha nem elég a levont adóelőleg a kedvezmény érvényesítésére, akkor a levont járulékok terhére is lehet igénybe venni. Magyarán egy ismerősömnek pl 4 gyermek után másfél %-ot vonnak csak a bruttó béréből, mivel a többit megkapja családi adókedvezmény címén.
2014. aug. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat!
2014. aug. 5. 13:00
 3/3 anonim ***** válasza:
Szivesen :) Én a második babámat várom, az első 21 hónapos lesz a szüléskor, úgyhogy valamelyest hasonló cipőben járunk, én is utána néztem, remélem teljesen jól. Nem egyszerű ez az ügyintézés :)
2014. aug. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!