Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem vagyunk házasok, babánk...

Nem vagyunk házasok, babánk lesz. Utólag, az adóbevalláskor igényeljük meg a 91. naptól járó adókedvezményt? Miután megszületett a baba, már a párom is megigényelheti?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 11. 20:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
33%
El kell menni a gyám hivatalba (ha jól emlékszem) és ott kaptok egy papírt, hogy apuka sajáténak vallja a gyermeket. Na ezzel a papírral minden joga meg van mindenre.
2013. ápr. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ez biztos? Mert nekem azt mondták,hogy magzati korban még nem lehet.
2013. ápr. 11. 20:37
 3/15 anonim ***** válasza:
49%
Kérdésedre a válasz igen és igen.
2013. ápr. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

De lehet!!! Én most rendeztem el! A menete a következő

A nőgyőgyásztól kérsz egy papírt(igazolást)a terhességedről azzal a papírral és a pároddal bemész a helyi tanácsházához v. hivatal!(nem tudom nálatok hogy hívják) és 10 perc alatt már a nevén van a magzatod! :))

Na most ha ez a papír is megvan akkor a párod a munkahelyén a kiállított papírral igényelheti az adókedvezményt!Ha a nőgyógyász kötözködik hogy nem adja ki az igazolást ne hagyd magad mert köteles kiadni akkor amikor neked kell(90nap után)Nincs törvény rá hogy minkor adható ki a papír!Sok sikert! Ha kérdésed van irj.Szívesen segítek ha tudok!

2013. ápr. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi most ezt járjuk végig, a párom munkaügyis, így szakembertől tudom: terhesség alatt csak az anya igényheti a családi adókedvezményt, amennyiben nem él házasságban, vagy élettársi kapcsolatban az apával. Ennek az az oka, hogy a törvények szerint is az anya a biztos, az apa ilyenkor nem nyilatkozhat, hiszen nem garantált az apaság, csak születés után (még ha van apasági nyilatkozat akkor sem :(). Illetve nehogy az legyen, hogy egy baba után több apajelölt is igénybe veszi a kedvezményt. Így mi is csak a baba születése után fogjuk igénybe venni, mivel nem vagyunk házasok. Sajnos, így a maximális 10 000 Ft helyett kb. 6500 Ft-ot kapunk az én fizetésem után, de hidd el, ha lehetne, a párom is igényelné. Viszont nem éri meg az, hogy a párod megigényelje, netán megkapja, és kibukik a gikszer, és vissza kell fizetnetek. Ami még fontos, hogy a kitöltött nyilatkozatot és az orvosi igazolást 5, azaz öt évig meg kell őrizni, mert a NAV bekérheti, joga van hozzá.


Üdvözöl:

21 hkm

2013. ápr. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Hát én ezt nem értem utolsó! Akkor nekünk miért lehetett? Lehet belőle problémánk? Simán kiadták a nyilatkozatokat és minden zökkenőmentesen zajlott! És nem vagyunk házasok!

Egy lakcímen vagyunk már 9 éve és ha visszaellenőrzik akkor mi lehet a bajunk belőle??

2013. ápr. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
24%
Még annyi hogy apasági nyilatkozatt nem tehet több ember csak egy és ott kell lennem ugye nekem is ami azt jelenti hogy nem is lehetne ezt megvalósítani mert ugye nyílvánvan tartva minden!Az adókedvezményt meg csak ennek a papírnak a bemutatásával kapom meg?!!!
2013. ápr. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet semmi bajotok mert igazság szerint jár csak nem most hanem a szülés után. Én is azt mondom, jobb félni mint megilyedni, én azt javaslom, hogy szülés után visszamenőleg vegyétek igénybe.
2013. ápr. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
24%
A közvetlen környezetembe számtalan ember így vette igénybe ahogy leirtam!
2013. ápr. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
most intéztük mi is, így friss tapasztalattal rendelkezem:)annyiban volt más,hogy mi visszamenőleg igényeltük az elmúlt 2 évre!A könyvelő intézte el a férjem cégénél és ő mondta,hogy csak a házasságkötésünk napjától jár magzati korban az apának!!így mi nem 91.naptól kaptuk meg hanem 130.tól mert akkor kötöttünk házasságot,gond nélkül megkaptuk a pénzt 30 napon belül!
2013. ápr. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!