Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3 hét múlva (akkor leszek 12...

3 hét múlva (akkor leszek 12 hetes) megakarjuk a férjemmel igényelni az adókedvezményt. Ez a kedvezmény nem csak a baba megszületéséig érvényes ugye? Hány éves koráig él majd a kedvezmény?

Figyelt kérdés
2012. okt. 2. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Amíg a férjednek van megfelelő br. bére és a kormány nem szünteti meg ezt a családi adókedvezményt.
2012. okt. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És mi számít megfelelő bruttónak??Tehát akkor innentől kezdve amíg csak élünk élni fog az adókedvezmény??Ez nincs korhoz kötve mint a családi??
2012. okt. 2. 19:10
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem hallottam még, hogy meddig jár, de ha belegondolunk, miért járna akkor amikor már a gyerek is felnő és elmegy dolgozni. Bár lehet, hogy meg sem él ennyit ez a kedvezmény...
2012. okt. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Addig jár, amíg a családi pótlék is. A lényeg röviden: ez egy adóalap-csökkentő tétel. Azaz, ha eddig bruttó X ft után számolták az szja-t, ezután 'X ft - kedvezmény' után fogják számolni az adót.
2012. okt. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy 10000 ft az adókedvezmény és a 13héttől lehet igényelni (védőnő mondta). Meg amit kaptam papírt a munkahelyemtől azon is rá van írva hogy betöltött 90nap után jár.
2012. okt. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekem meg bent a cégnél mondta az irodista nő,hogy a 12.héttől lehet igénybe venni.Meg a védőnő is így mondta.Nekem úgy is a védőnő fogja kiadni a papírt,mert mondta,szóval amikor betöltöm a 12.hetet és kiadja akkor akkor igénylem meg,ha meg csak a 13.hétben fogja kiadni akkor akkor.Én 1 hétből nem csinálok nagy ügyet.
2012. okt. 3. 11:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Hivatalosan a magzat betöltött 91. napjától jár a kedvezmény és nem a védőnő, hanem a terhesgondozást végző orvos állít ki róla papírt.
2012. okt. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A 2 szülő havonta 1 gyermek után 62.500 forint, két gyermek után 2*62.500 forint adóalap-kedvezményre jogosult. 3 vagy több gyermek után 206.250 forint kedvezmény jár. Ezt vagy az egyik szülő 100%-ban veszi igénybe, de százalékos elosztás is megoldható a két szülő között (ez az utolsó ha jól tudom csak házasság esetén). Erről nyilatkozni kell. Ezért érdemes figyelembe venni a bruttó bér mértékét.
2012. okt. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!