A kismama bérletem 19ig érvényes akkor lesz 3 éves a fiam. Ebben a hónapban már teljes árú bérletet kell vennem?

Figyelt kérdés
Azért ide írtam mert GYES hez kapcsolódik a kedvezmény.

2014. aug. 5. 21:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A fèlhavi mèg 19. jó szokott lenni. Èn vennèk egy fèlhavit ès második fèlhavit meg teljes árúnak vennèm meg.
2014. aug. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
19%

ha erkölcsileg nézzük, eddig is azt kellett volna, mert emiatt a tetű sok kedvezmény miatt kerül a dolgozó embernek tízezerbe...


ha szabályzatilag nézzük, akkor ha a kedvezményed utolsó napján veszel bérletet, akkor addig érvényes, amíg le nem jár, mert a vásárlás napján még érvényes volt. tehát ha van ebből félhavi, akkor most vegyél azt, és utána 18-án egy utolsó kismamabérletet, az szeptemberben is jó még.

2014. aug. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Vegyél egyet ami 19től jó az még egy hónapig érvényes.
2014. aug. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

2esnek üzenem.Dolgozom , munkába járok.Adót fizetek,valószínűleg többet mint Te mert dolgozom,nem akárhol.Még családi adókedvezménnyel is magasabb összeget adózom le.Gondolom neked ez is fáj. Gyermekvállalás előtt is 10 év munkaviszonyom volt pedig 30 éves korom előtt szültem, van egy diplomám és több szakmám nyelvvizsgám,külföldi gyakorlatom.Nem a seggem alá tették.

Ha neked valaha lesz nyugdíjad akkor az nem a saját kereseted ,hanem ezeknek a gyerekeknek a munkája adja.

Majd vond le belőle minden hónapban azt az összeget amit a gyermeket nevelő szülőktől sajnálsz és költsd alkoholra vagy drogra, nagy nagy magányodban.

Ez az ország szégyene,az ilyen ember mint Te.

Nem adtál nekem még egy fillért sem ,mindenért megdolgoztam életem során.Remélem egyszer a kezem alá kerülsz(nem patológus vagyok , de nem járnál sokkal jobban.

2014. aug. 5. 23:15
 5/16 A kérdező kommentje:

Amit 6tól veszek az miért rosszabb mint amit 19től,a szelvény ugyan úgy 09.05 ig érvényes, a bérletigazolvány 08.19ig.

A kisgyermekes bérlet+félhavi dolgozó drágább mint az egész árú havi dolgozó.

Nem akarok csalni nyerészkedni hanem azt amire jogosult vagyok azt igénybe venni.

2014. aug. 5. 23:18
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha 19tól veszel egy egész havit az 09.18ig jó.
2014. aug. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Csak addig a napig érvényes a kismamabérlet, amíg le nem jár a GYES. A testvéremnek is ez volt. (Nem BKV, de szerintem ott is kötekedhetnek.) Eléggé csúnyán nézett rá a pénztáros, hogy miért akar kedvezményes bérletet, amikor hó közepén jár le a GYES.
2014. aug. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
25%
OFF Ha ennyire jol megy, akkor csak kellene hogy fussa egy teljes áru bérletre....
2014. aug. 6. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Futja hát.Meg még sok mindenre.De amire jogosult vagyok azzal élek is,mert nem vagyok sem naplopó sem irigy dög.Azt meg pláne nem szeretném ha az ilyen semmire kellők kapnák szoc segély formájában mint Te.

Adózott jövedelem továbbra is ismeretlen fogalom egyeseknek.

De ha már ennyire érdekel akkor elmondom hogy ez havi 3000 Ft ennyivel többet teszek félre a gyermekem számlájára,de nem csak így spórolok hanem máshogy is így 10 000 Ft helyet 15 000 tehetek a számlájára havonta.

Nyilván számodra ismeretlen fogalom az ön gondoskodás ,most nagy a pofád közben meg sorban állsz segélyért...

Nyilván mást láttál,édes anyád nyilván a sörös üvegei visszaváltásából nevelt fel ilyen "szépen" ,"okosra".

2014. aug. 6. 22:44
 10/16 A kérdező kommentje:

Az intelligens hozzászólóknak köszönöm :)


A többi meg szánalmas,mit nekünk Mónika show ha ezek szabadon mászkálnak...


A bérlet itt hónap első napjától az utolsóig érvényes.Nem a vásárlás napja +30 nap.


Ma megvettem ,bár 19 ig érvényes az igazolvány tárgy hónapra még igénybe vehető.


Lehet ez másnak is hasznos információ.

2014. aug. 6. 22:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!