Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hónapos kismama vagyok. A...

6 hónapos kismama vagyok. A táppénz megszűnése után meddig érvényes a TB-n?

Figyelt kérdés
2012. máj. 10. 23:18
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

hm? mit is szeretnél kérdezni?

a munkahelyed fizeti a TB-det, nem a táppénz ;)

2012. máj. 11. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Táppénz után mész vissza dolgozni és lesz tb ugyanúgy.Egyébként meg valószínűleg abban a hónapban van csak már.De fizetheted magadnak majd külön.6370vagy valami hasonló ft havonta.
2012. máj. 11. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

MIért szűnik meg a táppénz? Azért mert megszűnik a munkaviszonyod, vagy azért, mert maga az ellátás nem jár tovább, de a munkaviszony megmarad?


Ha az előbbi, akkor 45 napig, ha az utóbbi, akkor folyamatosan érvényes.

2012. máj. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A munkáltató eddig fizetett nekem táppénzt, csak nem régiben járt le. A munkaviszonyom megmaradt, csak maga a táppénz szűnt meg, ahogy az utolsó válaszoló írta. Akkor ez most azt jelenti, hogy a vizsgálatok után fizetnem kell?
2012. máj. 11. 13:00
 5/7 anonim ***** válasza:

első vagyok.

ne hülyéskedjél már! mint írtam, a tb-t utánod a munkahelyed fizeti!

ha lejár a táppénzed akkor vissza kell menned dolgozni. miért kéne már fizetned a vizsgálatokat, ha van munkahelyed???????

a táppénzt azért kapod az államtól (nem pedig a munkáltatódtól) mert betegség miatt kiesel a munkából és ezt kompenzálják, tehát kifejezetten olyanok vannak akik orvoshoz járnak.

nem tudom ennél szájbarágósabban leírni :S

2012. máj. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Azért kérdezi ezt a Kérdező, mert nem tud visszamenni dolgozni a szülésig, de mivel nem töltött elég időt munkaviszonyban, nem lehet a szülés napjáig táppénzen, csak annyit, amennyit előtte dolgozott.

Kedves Kérdező!

Mint már a másik ugyanerre vonatkozó kérdésednél leírtam: az a biztos, ha felhívod az OEP-et és megkérdezed...

Sajnos itt nem tudunk konkrétat válaszolni Neked, mert nem vagyunk szakemberek. Valószínű mindenki azt írja le, amit valakitől hallott... Az OEP-ben megadod az adataid és konkrétan a Te esetedben tudnak felvilágosítást adni!


Sok sikert hozzá!


u.i.: Ha nem Te írtad ki a másik kérdést, akkor keress rá, mert ott voltak olyan válaszok, amik hasznodra lehetnek! Szép napot!

2012. máj. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

Majd azért írd meg, hogy mi lett... Hátha másoknak tudsz vele segíteni! ;-)

2012. máj. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!