Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nem azonos napon született...

Nem azonos napon született ikrek esetén, hogy jár a gyed- gyes? Bőv. Lent

Figyelt kérdés

Ilyen esteben más az összeg is? mert nem igazán vagyok tisztában ezzel a résszel!

Amennyiben az egyik gyerek pl. Hétfőn születik a másik meg Kedden, akkor mi a szituáció a gyed-gyes...terén? ebben az esetben Ők ikrek, vagy két külön gyereknek veszik őket?

előre is köszi...!


2014. aug. 9. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy ikrek, mint az egy napon születettek! Nincs különbség!
2014. aug. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én laikusként ikreknek gondolom, hiszen az orvosi papírokon is ikrekként vannak feltüntetve. Pl. az egyik hétfő éjjel 23:58-kor jön világra, a másik 00:05-kor, akkor egyik hétfőn, másik kedden születik, mégis ugyanúgy ikrek minden tekintetben, mint akik ugyanazon a napon, pl. hétfőn bújnak ki néhány perc különbséggel, mondjuk 8:00 és 8:05-kor. Nyilván előfordult már extrém eset, hogy az egyik valami betegség miatt napokkal hamarabb született, de ez igen ritka és szerintem attól még ők is "igazi" ikrek. Remélem érted a logikám... :)
2014. aug. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 kkakukkfű ***** válasza:
Ugyanabból a terhességből született gyermekek ikreknek számítanak.
2014. aug. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ugyanabbol a terhesegbol szulettek, tehat ikrek. Minden ellatas esszerint jar majd.
2014. aug. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!