Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi jár nekem ha fél éve...

Mi jár nekem ha fél éve dolgozom és valószínü terhes vagyok? Gyes, gyed?

Figyelt kérdés

A szülés elött ki és mikor mehet el táppénzre..

A táppénz kb mennyi?

Ha mondjuk havi 100ast keresek?



2014. aug. 12. 16:05
 1/1 anonim ***** válasza:
Gyes alanyi jogon jár.gyed meg akkor ha a baba születése előtt meg lesz 2 éven belül a 365 biztosított napod,szóval ha még fél évig dolgozol,akkor elvileg meg lesz.Táppénzre annyi ideig vagy jogosul,amennyit dolgoztál.Tehát esetedben fél év.Nagyjából 50-60 ezer lenne(még sosem voltam táppénzen,ezért nem tudom pontosan).És ahhoz,hogy kapj gyedet meg tgyást,a szüléskor is munkaviszonnyal kell rendelkezned,vagy maximum előtte 42 nappal szűnhetett meg.Ezen felül alanyi jogon jár a családi pótlék,és az egyszeri anyasági ha megjelensz terhesgondozáson.
2014. aug. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!