Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 29 hetes terhes vagyok. Ma...

Angyal01 kérdése:

29 hetes terhes vagyok. Ma voltam orvosnál azzal a problémával, hogy duzzanat van a hüvelybemenetnél. Ő azt mondta valószínű, hogy Bartholin ciszta. Másnak is volt ilyen terhesség alatt? Műtötték vagy antibiotikumot adtak? (többi lent)

Figyelt kérdés
Antibiotikumot kaptam rá, hogy hátha visszahúzódik és azt mondta, hogy ha már egyáltalán nem tudok ülni akkor menjek vissza, mert akkor megműtenek. Viszont rákerestem interneten, jó pár oldalt elolvastam és szinte mindenhol azt olvastam, hogy jobb minél hamarabb megműteni, hogy ne tályogosodjon be. Így hogy terhes vagyok aggódok nehogy valami baj legyen. Nem tudom, elmenjek e másik orvoshoz, vagy hallgassak erre és várjak hátha visszahúzódik. Várom a tapasztalatokat.
2013. dec. 6. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:

nekem már kétszer volt

én lázas lettem

soha nem írtak fel rá semmilyen gyógyszer

jegelést ajánlott a dokim

nekem első alkalommal kifakadt (hát a trágyalé kutyafüle hozzá)

a második alkalommal meg erősen összefogtam és megnyomtam és úgy ürült ki

igaz közben visítottam úgy fájt de már fél óra múlva semmi bajom nem volt


szóval nekem a jegelés nem jött be

2013. dec. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*gyógyszert
2013. dec. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt "ilyen", duzzanat a hüvely bemenetnél, de nem fájt nem is éreztem csak borotválkozás közben láttam meg tükörrel. Rohantam a dokihoz, de ő mondta, hogy semmi bajt nem lát, nem igazán érti mi a problémám. Azóta szültem is és ezzel a dudorral semmi de semmi nem lett, kb. 20 hetes terhesen észleltem. Én tudom, hogy régen nem volt ilyen dudorom, ugyan akkor a doki nem ítélte rendellenességnek ezt a dudort. Most szülés után megint nincs ott, illetve megint nem látszik ha nem most bent van a hüvelyben. Igazából szerintem nekem nem ilyenem van, mint amit te is mondasz, de annak idején (még mielőtt elmentem dokihoz) én is utána olvastam és azt hittem nekem is Bartholin cisztám van, akkor a szülésznőmet megkérdeztem, és azt mondta, hogy ha az is van akkor sem műtik terhesen csak ha begyullad vagy annyira fáj.
2013. dec. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat. És ha kifakad, azonnal menjek orvoshoz vagy ráérek másnap is. (itt az esti vagy hétvégi kifakadásra gondoltam)
2013. dec. 6. 17:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem nem terhesen, hanem szülés után pár hónappal volt.

És nálunk alapvetően egyből műtik, pontosan azért, mert 2-3 nap alatt úgy megnőhet, mint egy alma, mármint akkora nagyságúra és ott már ülni sem tud az ember és piszkosul fáj.

Nekem egy egész kicsi volt, borsó nagyságú és amikorra elő tudtak volna jegyezni, én szóltam, hogy meg fog jönni a vérzésem, így a vérzésem utánra adtak időpontot. Viszont addig, míg nem történt meg a műtét és nem is volt vérzésem, együtt voltam a férjemmel, tehát szexeltünk és mire műtétre került volna a sor, elmúlt. És műtét előtt megvizsgáltak és mondták, hogy akkor ezt nem kell műteni, mert nincs mit. És elmondtam a dokinak, hogy hát ugye szexeltünk a férjemmel és mondta, hogy gratulál, nagyon jó és ügyes gyógymódot találtunk rá, ugyanis ez pont használ is egyébként.:)

Ugyanis ez a mirigy, mármint a Bartholin mirigy arra szolgál, hogy izgalmi állapotban ez termeli azt a nedvességet, ami a hüvelybemenetet nedvesíti. És ennek egy nagyon pici nyílása van és ha az eltömődik, akkor minden felgyülemlik ott mögötte és ez előbb utóbb megtelik gennyel és akkor lesz a tályog, ami nagyon fáj. Viszont ha erre valami hatással lesz, pl. egy szexuális együttlét, aminél ez a nedvesség hirtelen kilöki a nyíláson ezt a felgyülemlett nedvet, akkor "kipucolódik" magától. És nálunk ez történt.

Szóval, ha te nem vagy eltiltva a szextől és nem fáj még annyira, hogy az az együttlétet megakadályozza, akkor én nyugodtan ajánlom a figyelmedbe a szexet.:)

2013. dec. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én írtam az első választ


én nem mentem kifakadás után orvoshoz

hanem örültem hogy vége a kínoknak


de nagy mennyiségű váladék távozott rövid idő alatt közepes törölközőnyi jól tele lett



én még ilyen undorító dologgal nem találkoztam mióta ember vagyok pedig annak már 35 éve :)

2013. dec. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

első és utolsó írója vagyok

érdekes hogy nálatok hetekig tartott

nekem egy délután alatt jött elő, dagadt meg almányira, lázasodtam be és fakadt ki rengeteg váladék

előtte délelőtt tökéletesen voltam és minden rendben volt ott lenn

2013. dec. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!