Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi jár nekem? 9hetes várandos...

Mi jár nekem? 9hetes várandos kismama vagyok. Jövő Március körül fog megszületni a kisbabánk. Jelenleg még dolgozom.

Figyelt kérdés
Bár fizikai munkat végzek de még bírom nem erőltetem túl magam, nagyon figyelek az emelgetésekre stb. A problémám az a következő:2év folyamatos munka viszonyom van ebbe az évbe jan1től a Bruttó bérem:144 000 Ft körüli volt (par szazzal lehet több) aztan aprilis elsejétől kezdtem el egy új munkahelyen dolgozni! Ahol 3 hónapig (április május június) a Bejelentett! Bruttó bérem 118 000ft volt. Most július 1től ez Bruttó 215 000Ft ra módosult. Voltam olyan helyeken ahol gondoltam választ kapok a kerdesemre.... Kormanyablak, Egészség pénztár de pontos adatot sőt kb semmit nem tudtak mondani arra h ezek utan mi járna nekem ha szep1től lennék táppenzen.? Vagy mennyi ideig dolgozzak h jobban járjunk?? Ez azért kerdes mert ha meg le húznék 1vagy 2hónapot lehet semmit nem jelentene... A munkahelyemen meg nem tudjak itt soha senki nem ment még el várandóság miatt... Aki terhes volt azt is ki rúgták.. Emiatt félek is.. És gyomorideggel dolgozni sem egészséges. Bár nem tudom ha el megyek táppénzre neki ez mibe kerül volt aki azt mondta harmad részt fizet.. Volt aki azt hogy semmit. Azt tudom hogy írásban is be kell jelentenem! Erre mit javasolnátok? Mit írjak? Jövő7en vérvétel nőgyógyász és downkor vizsgálat is vár rám.. És meló mellett nagyon nehéz. Előre is Köszönöm a válaszokat!

2014. aug. 16. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
A táppénzel kapcsolatban tudok segíteni.Én 36 hetet ugyan végig dolgoztam,de volt egy hónap megszakítás,táppénzre kellett menni,nehogy elveszítsem a fiamat,Arra a decemberi hónapra,szó szerint egy forint sem járt a gyed számításánál.Meg is döbbentem....
2014. aug. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A táppénzes időszak nem számít bele a juttatások számításába. Ha jövőre szülsz, akkor az ezévi átlagkereseted lesz az irányadó. Mivel új munkahelyen kezdtél, ezért csak az ott elért jövedelmet nézik majd. Ha nincs meg a 180 bérezett nap, akkor a szerződés szerinti béred számít, tehát az most a 215ezer Ft, szóval akár szeptembertől táppénzre is mehetsz, mert így teljesen jól jársz. Ha bejelented a terhességed akkor meg ki sem rúghatnak, vagy legalábbis rendkívüli indok kell hozzá.

Amúgy meg a terhességi táppénz semmibe nem kerül a munkáltatónak, az oep fizeti, nem ők.

2014. aug. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM a válaszokat tudtam hogy itt kell kerdeznem.Most azért meg nyugodtam.
2014. aug. 16. 22:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocs az offért:

9 hetes vagy és jövő héten down kór vizsgálat?Hol?Miért?

12 hetesen van a genetikai uh ahol az orrcsontot és tarkóredőt mérik...

2014. aug. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A védőnő javasolta, tájékoztató papíron is 8-13het között írják de pl vérvétel optimális ideje 8–10het között.
2014. aug. 17. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!