Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Székesfehérvári anyukák ki...

Székesfehérvári anyukák ki mikor kapott anyaságit a papirok leadása után? Ha hétfőn leadom azaz 18-án leadom mikor várhatom? Családi gyes mikor utalják?

Figyelt kérdés
Köszike a válaszokat

2014. aug. 17. 11:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Az egyszeri anyaságit 1,5 héten belül kaptam. A családinak 30 nap az elbírálása, abból 1 kimaradt és az azt követő hónapban kaptam meg duplán, én TGYÁS-on vagyok és a munkahelyem kifizető hely, így azt akkor kaptam ahogy a fizut szoktuk.
2014. aug. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az anyaságit én is másfél hét múlva kaptam meg igényléstől számítva.

Családit napra pontosan igényléstől számítva a 30. napon, a gyest is így utalják.

Tehát, ha ma leadod a papírt, az anyasági jövőhét után tuti megjön, a családi és gyes viszont szeptember 18-dika örül, de visszamenőleg is utalják. Tehát, te még szeptember 2-án nem fogsz kapni családit és gyest, csak 18-dika tájékán, majd októberben már te is rendesen hó elején kapod, ha számlára kéred.

Ha most szültél augusztusban, akkor szept. 18-dika körül az augusztusi családit kapod és a gyest annyi napra, ahány napra jár. Csak a családi jár teljes hónapra, a gyest napra számolják. A szeptemberi családit és gyest pedig októberben kapod.

2014. aug. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszike a segitsèget :)
2014. aug. 19. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!