Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Segitenétek ki igazodni hogy...

Segitenétek ki igazodni hogy akkor most milyen pénzek járnak nekem?

Figyelt kérdés

2013.03.13. óta dolgozok a munkahelyemen. Elötte 2,5hónapot munkanélkülin voltam és az elött volt 2,5hónapos melom,majd elötte 3 hét munkanélküli,az elött meg több mint 3 évet voltam a munkahelyemen.

Tehát azt hiszem a 365 nap biztositott időm igy a szülés elött bőven megvan. Olvastam hogy ez kell.


Azt tudom hogy Tgyást igényelhetek a szülés elött 28 nappal. De mig azt nem kapom addig nem lessz semmi pénzem? Sajnos nem tudok dolgozni,mivel olyan a munkahelyem hogy ha a doki kiállitja a papirt hogy terhes vagyok nem mehetek már melozni(veszélyes anyagok,illetve több 10 kg-at kell emelni).

Táppénzt kaphatok addig mig Tgyást nem igényelhetek? Ha igen,akkor a Tgyás és a Gyed alapja a táppénz lessz? Netto 130-150.000 ft szokott lenni a fizetésem. Mennyi lenne kb a táppénz?

És a Gyedet mikor kell igényelni? Ha lejárt a tgyás,vagy lehet egyszerre is v hogy van ez?

adó kedvezményt a gyedre is igénybe lehet venni?


Köszőnöm a válaszokat! Ha van vmi amit kihagytam de fontos lehet,oszd meg velem kérlek.


2014. aug. 19. 14:30
 1/4 anonim ***** válasza:

ha veszélyes a munkaköröd akkor táppénzre kell menned és táppénzt kapsz...

majd igényled a tgyást, a baba 6 hónapos korában pedig a gyedet. ezekhez igényelheted az adókedvezményt.

táppénz nem alapja a gyed számításának

2014. aug. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen jogosult vagy tgyásra és gyedre is. Valóban szülés előtt 28 nappal igényelheted legkorábban a tgyást, előtte táppénzt fogsz kapni. Azt pedig a bruttódból tudod kiszámolni: tavalyi bruttó béred 60%-a lesz. A tgyásba és a gyedbe sem számít bele a táppénz, tehát ez nem tudja csökkenteni azok összegét. Először tgyást kapsz, majd 24 hétig, azaz 168 napig. Amikor ez lejár akkor igényelheted csak meg a gyedet ami a gyerek 2 éves koráig fog járni.

És igen, az adókedvezményt a gyedre és a tgyásra is igénybe lehet venni.

2014. aug. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A szerződésed határozott időre szól, vagy határozatlan?
2014. aug. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,határozatlan időre szól
2014. aug. 19. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!