Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon sokat kemenyedik a...

Nagyon sokat kemenyedik a pocim ilyeszto modon kerlek segitenetek?

Figyelt kérdés
26 hetesek vagyunk a picivel es atlagba napi 5x kemenyedik es kidudorodik golflabda meretuen. a mai nap alig mozgolodott es kb 20x volt kemeny mitol lehet?

2014. júl. 27. 00:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Tippem sincs sajnos, hogy mitől lehet. A Védőnőm viszont azt mondta, hogy napi 5 kemenyedés még elmegy, de, ha anná több van, akkor azonnal orvos....
2014. júl. 27. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megijeszteni, nekem is ilyen volt, az orvosom azt mondta, hogy normális.

25 héten aztán burokrepedés, koraszülés, a baba nem élte túl.

2014. júl. 27. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ilyenkor magnéziumot szoktak adni ló adagban. A legjobb a magnosolv granulátum. Nekem az előző terhességnél végig keményedett a pocim es a 41. héten szültem.
2014. júl. 27. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is sokat keményedtem, voltam kórházban is, nem vettek elég komolyan, mert a 33. héten nem adtak tüdőérlelő szurit. Amikor hazaértem a kórházból, burokrepedés, lepényleválás, mentővel kórházba, megszületett a kisfiam, most gyógytornászhoz járunk mert nem fejlődik rendesen. Szerintem menj kórházban, bármi is van készülődőben még le tudják állítani, illetve ha a 30. hét után is keményedsz, kérj tüdőérlelő szurit, mert ha korababa lesz, legalább lélegezni tud, nem úgy mint az enyém...
2014. júl. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A 20x-i keményedés a teljes méheden volt. Mert előtte azt írtad, hogy voltak keményedéseid, és golflabda méretűen kidudorodik. Ha csak ott kemény ahol kidudorodik ill a környékén, az azt jelenti, hogy nem keményedsz csak a baba épp kitol valamit vagy épp az egész testét. Nekem ilyen sokszor szokott lenne, szép amorfan áll ilyenkor a hasam, de pl ilyenkor sem kemény alul csak borzasztóan feszül a nyomása miatt. Ez nem gond.

Magnéziumot szedsz egyébként? Pocakodat sokat simogatod?

2014. júl. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért nem kell halálra ijeszteni szegényt, mert a legtöbb esetben élettani jelensegril van szo. Akkor van gond, ha elkezd nyilni a méhszáj. Dokihoz mindenképpen Menj el, hogy megvizsgáljuk, ha minden oké, akkor pihenésre fog es magneziumot kell szedni magas aranyban
2014. júl. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem kell megijedni, 25. héttől 32-33. hétig van egy nagy növekedési ugrása a babának és gyakoribbak lehetnek a keményedések. Ettől függetlenül az orvosi vizsgálat fontos, mert itt a net előtt nem tudhatjuk, hogy mennyi ideig tartanak, derékbe sugárzóak-e (ezt kell figyelni!). Nekem a 32. héten volt szülőszobai felvételem emiatt, 5 perces derékba sugárzó fájások voltak, kaptam infúzióban magnéziumot és 2 tüdőérlelőt. Igazi, erős fájások voltak, de a méhszájamat nem nyitották meg teljesen és nem lett belőle koraszülés. Végül a 38. héten szültem meg az egészséges kislányomat. Ne aggódj, nem feltétlen van baj, de orvos lásson!
2014. júl. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#2 vagyok!

bár engem ijesztett volna valaki meg, akkor tettem volna valamit ellene!

De engem is csak azzal altattak, hogy óóó ez normális!


Hát van, amikor k*rv@ra nem az!!!

2014. júl. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!