Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szept.4-ig tart a munkaviszony...

Viki2015 kérdése:

Szept.4-ig tart a munkaviszonyom és pár hetes terhes vagyok. Úgy tudom, hogy TGYÁS, GYED esetében is munkaviszonnyal kell rendelkeznem az igénylés idején. Valóban nem érdemes most elmennem munkanélkülire, hanem csak a szülést megelőző pár hónapban?

Figyelt kérdés
Szülés várható időpontja 2015 április vége.
2014. aug. 31. 19:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igen, kérdés meg lesz e a minimum 365 nap biztosított időd.

Ha nem lesz meg akkor mindegy mikor mész.

2014. aug. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Eddig mennyi munkaviszonyod volt?
2014. aug. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
tök mindegy mikor mész, mivel az is benne van, hogy 40 napnál hosszabb időre nem szakadhat meg. a munkanélküli 3 hónap, előtte 1 hónap megszakítás lesz, de az is csak 4 hónap. neked meg 7 hónap...
2014. aug. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
11 évig dolgoztam a munkahelyemen, így a 365 nap meglesz
2014. aug. 31. 22:08
 5/11 A kérdező kommentje:
a 40 napról nem hallottam. akkor ha jól értem még ebben az évben valahogy meg kell oldanom a munkaviszonyt, mielőtt elmegyek munkanélkülire?
2014. aug. 31. 22:22
 6/11 anonim ***** válasza:
igen, legalább 3 hónap munakviszony kéne
2014. aug. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tgyás és gyed is passzív volt mert akkor nagyon nem lesz meg a 365munkaviszonyod.
2014. aug. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Megszűnik a céged?
2014. aug. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Már miért ne lenne meg a 365 nap két éven belül? Simán megvan még több is.


"Rendkívül fontos az a kedvező szabály, miszerint a terhességi‐gyermekágyi segélyre jogosultsághoz szükséges előzetes 365 napi biztosítási időnek nem kell folyamatosnak lennie."


Ezek szerint tehát nincsen 40 napos szabály, a biztosítási idő bármennyire megszakadhat.


Úgy csináld kérdező, hogy a tgyás igénylése előtt menj el munkanélkülire (a tgyást a szülést megelőző 28 napban is igényelheted), de hagyj meg egy pár napot, amit a gyed igénylése előtt veszel igénybe, különben csak passzív gyedre leszel jogosult, ami nem annyira jó. A köztes időben ne felejtsd el magad után fizetni a tb-t! ;)


(Vagy elmész munkanélkülire, aztán kiváltod a vállakozóit, utána elmész táppénzre, és onnan tgyásra. Ha táppénzen, tgyáson, vagy gyeden vagy, nem kell magad után fizetni vállalkozóként. Járj utána, hogy hogyan jársz jobban anyagilag, van előtted egy pár lehetőség.) :)

2014. szept. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

utána olvastam és tényleg azt írja, hogy nem kell folyamatos munkaviszony :)

bocsánat, régen még nem szakadhatott meg...

2014. szept. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!