Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Az e-visa igénylést az indulás...

Az e-visa igénylést az indulás előtt mennyivel érdemes elintézni? Illetve mi a menete?

Figyelt kérdés
Kérem, akinek van ebben tapasztalata, az írja le nekem. Nem írtam országot, ha bármilyen országgal kapcsolatban van tapasztalatotok, az más kérdezők számára is hasznos lehet.

2013. okt. 7. 11:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Most intéztem Ausztráliába. Turista e-visa.

Egy évre kapod meg, tehát ha később utazol, akkor nem érdemes előbb intézni. Én azt mondom kb. 8-6 hónap az ideális. (Max. 1 hónap a feldolgozási idő, plusz jó felkészülni időben, hogy ha nem kapod meg, akkor legyen időd fellebezni). De gyorsan megy, ha minden ok. akkor nem hiszem, hogy pár napnál tovább tart. Én ma kaptam meg, tehát 2014. okt. 23-ig érvényes. Nagyon egyszerű formanyomtatványt kell kitölteni, ahol kérdezik a személyes adtaidat, útitervet stb. Sajnos Magyarország "high risk" országba tartozik, így kicsit több kérdés van és lassabb is. Párom nem magyar állampolgár ő "low risk" országból származik és automatikusan megkapta kitöltés után 10 perccel a vízumot. Ráadásul tőle csak személyes adatokat kérdeztek, de azt nem, hogy mit dolgozik, mi az uticélja stb.

Én végül 3 nap alatt kaptam meg, nem kértek plusz papírokat, de előfordulhat ilyen is. Mindent neten intéztem a vízum pedig e-mailben érkezett meg. Az igénylés ingyenes. Ami kicsit macera, hogy a honlapjukon kicsit nehéz eligazodni. Érdemes elolvasni az infót, még ha elsőre kicsit hosszú és tömör.

2013. okt. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszi a választ, közben már túl is vagyok az utazáson. semmi bonyolult nincs benne. viszed magaddal az e-visa papírt, és odaadod az útleveledet ellenőrző személynek, aki helyette ad egy pecsétet.

egy-két nappal utazás előtt váltottam ki.

2013. nov. 5. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!