Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ápolási kontra gyes? 15 napon...

Ápolási kontra gyes? 15 napon belül el tudom intézni ezt a kisebb csavart?

Figyelt kérdés
Ápolásin vagyok amit a helyi önkormányzat ad. Viszont a gyeses határozat miatt meg kell igényelnem a gyest. Az ápolási bejelentési ideje 15 nap. Ennyi idő alatt el tudom intézni a gyest, hogy legyen róla határozatom? Mivel 2 állami juttatást egyszerre nem kaphatok így azt lemondanám, ha meg van a papírom róla.
2014. szept. 2. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Megigenyled a gyest es amint mehpg erkezik rola a határozat, lemondod az ápolásit. Ebben mi a bonyolult?
2014. szept. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szia miért fontos, hogy gyes-en legyél? ápolási összege nálad ugyanannyi mint a gyes-é? mert akkor felesleges várni.. ha emelt ápolásin vagy akkor meg pláne felesleges váltani... nem kötelező gyes-re menni... de ha mégis így döntesz, előbb le kell mondanod az ápolásit, mert amíg ápolásin vagy, nem igényelhetsz gyes-t... amikor bemész lemondani az ápolásit, kérsz egy papírt róla, hogy ezen és ezen a napon beadtad a lemondást, és a gyes-t ettől a naptól igényelheted... (mellesleg ha van valaki a családban aki nem- vagy csak 4 órában dolgozik, akkor ő is megigényelheti az ápolásit helyetted ;)- én is így csináltam... bár nem tudom te saját gyermekkel vagy-e ápolásin, vagy egy családtagoddal... én a nagy lányommal voltam...)
2014. szept. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ill. bocs nem biztos hogy el fogják fogadni, hogy beadtad, mert nekem kérték a hivatalos papírt róla, hogy megszűnt az ápolásim... de természetesen még ha később is tudtam megigényelni a gyest, visszamenőleg megkaptam attól a naptól, ahogy az ápolásim megszűnt...
2014. szept. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. Szüntesd meg az àpolàsit.

2. Ha màr a kezedben van a megszünèsröl a papìr, menj be és intèzd a gyest. Nem lehet a 2 között àtfedès. Tehàt nekik igazolàs kell a megszünès idöpontjàról. A következö naptól jogosult leszel a gyesre.

3. Visszamenölegesen ( Max. 3 hónap ) megkapod a gyest.

2014. szept. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az ápolásit nem akarom lemondani majdnem duplája a gyesnek. Viszont a gyes határozata kell hogy megkapjam a diákhitel kamattámogatást,utána visszamondom a gyest.
2014. szept. 2. 20:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Ennek erősen csalás szaga van...


Na mindegy is.

De miért gondolod hogy ha visszamondod a gyest, annak nem lesz továbbiakban nyoma és emiatt a kamattámogatásodat visszafizettetik veled?

2014. szept. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sokan bepróbálkozhattak mindenfélével.

Mert határozatot kell vinned nekik arról hogy megszűnt az ápolási. Ha nem viszel nekik papírt, akkor ők kérik ki az illetékesektől, amíg meg nem kapják nem foglalkoznak az ügyeddel.

Én aug. 12-én intéztem a gyesem, nem tudtam nekik felmutatni a hivatalos papíromat hogy megszűnt a gyed-em ( egyéb esetben nem is kellene, de én extrém eset vagyok ilyen-olyan okokból), hivatalosan kikérték az illetékesektől /hiába mondtam én meg hogy ettől eddig járt a gyed, xy naptól meg jár a gyes, nem fogadták el.

Még a mai napig sem kaptam határozatot, sem semmit.

Tegnap már felhívtam őket, akkor a hölgy azt mondta aug. 28-án kapták meg az illetékestől az igazolást rólam, az ügyemmel azóta nem foglalkoztak...

De most már kaptam ígéretet...

2014. szept. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!