Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nagymama igényelheti a GYES-t,...

Nagymama igényelheti a GYES-t, ha én az anya, a kisebb testvérrel közben GYED-en vagyok?

Figyelt kérdés
2014. márc. 25. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
ha a kisebb testvér idén született, akkor már te is igényelheted, de van egy sanda gyanúm, hogy "régebbi kiadású" a kistesó, így igen, igényelheti a nagymama.
2014. márc. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A kistesó idén októberben érkezik. Nagymamának kell a szolgálati idő a nyugdíjához, ezért igényelné ő a gyest.
2014. márc. 25. 20:54
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem megosztani nem lehet. Vagy a anya van otthon és kapja a gyed-et gyest vagy az apa.
2014. márc. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen. Ettől féltem. Köszönöm!
2014. márc. 25. 21:12
 5/9 anonim ***** válasza:
27%
Mondjuk ha most áttudnál menni táppénzre akkor addig kaphatná a gyest.
2014. márc. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem, nem igényelheti. Akkor sem ha bejelentkezik hozzátok. Egy háztartásban csak egy személy igényelhet ellátást. Viszont ha a kicsi idén született, akkor te kaphatod mindkettő után.


Vagy B variánsként a nagyot átjelentitek a nagymamához, és írsz egy nyilatkozatot, miszerint lemondasz a neveléséről, és a nagymama fogja ellátni, gondozni a gyermeket. Szerintem ezt nem éri meg megtenni a gyes összegéért.

2014. márc. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Táppénz mondjuk azért is lenne jó mert ha 180 napnál többet vagy gyes-en akkor nem a béred hanem a minimálbér lesz a gyed alapod.
2014. márc. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet. Onnan tudom, hogy nálunk a nagymama volt gyesen, míg dolgoztam és amíg táppénzen voltam. Február 19-én szültem, mentem tgyásra, a nagymama nevéről le kellett mondani február 19-el a gyest és meg kellett igényelni az én nevemre. A MÁK-ban mondták, hogy a dupla ellátás csak egy néven lehet. Sajnos nem lehet a nagymama gyesen, ha te tgyáson vagy gyeden vagy, csak te igényelheted meg. De az igaz, hogy ha te táppénzen vagy, akkor a nagyszülő lehet gyesen, amíg el nem mész tgyásra.
2014. márc. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Identiől lehet.jarjatok utána.gyed extra keretében.de inkabb apának add át. A gyst s te igenyekd a gyedet.nálunk is apa kapja a gyedet,munka mellett
2014. szept. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!