Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 4éve, hogy nincs munkahelyem,...

Szu73 kérdése:

4éve, hogy nincs munkahelyem, de szeretnék gyereket. Kaphatok valamilyen támogatást?

Figyelt kérdés
2014. szept. 2. 22:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, gyest fogsz kapni, és családi pótlékot, ahogy minden munkanélküli anya.
2014. szept. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
61%

Van érvényes társadalom biztosításod? Ha van valamilyen segélyed abból levonják,de ha nincsen kérj ingyeneset az önkormányzattól.

Alanyi jogon járó gyest biztosan igényelhetsz. Ha megszületik a gyerek családi pótlékot.

2014. szept. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
GYES, CSP. Én már pocakkal államvizsgáztam, szóval a diploma megszerzése után 5 évvel (mire a 2. gyerek is ovis lett) mentem először dolgozni. GYED-hez asszem kell 1 év munkaviszony.
2014. szept. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
52%
GYES-t és családi pótlékot fogsz kapni. A kettő együtt 41 ezer forint körül van havonta. Éhen halni is kevés.
2014. szept. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

Gyes:

28500 ft ebből a nyugdíjjárulékot levonják

Családi pótlék

12200 ft ( ha nem vagy egyedülálló, és első gyeek)


Egyszeri anyaságitámogatás:

65125 ft ezt akkor kaphatod, ha minden pecséted megvan a kiskönyvedben, tehát jársz terhesgondozásra



Ennyi, az összes többi, gyed, tgyás...stb munkaviszony, és keresetfüggő.



Velemény:

6szor gondold ezt át még.

A gyerek már megszületéséig nagyon sokba kerül..sajnos...utána pedig egyre drágább


Annak aki szerint az apa keresete jó: erre nem lehet alapozni, hány olyan esetet lattunk, akár már a gyakorin is, hogy az apa dobbantott, vagy csak ellehetetlenítette az anya életét? Akkor mit csinál a kérdező? Megy a híd alá, persze a gyereket nem viheti magával, mert nincs hova, és nincs miből eltartania...


Kérdező, ha most nem kapsz álllás

Sz, akkor gyerekkel könnyebb lesz? Nem nehezebb..

Szeretnéd majd azt mondani a gyerekednek ,h ogy nem kapsz túrórudit, mert nemtudom megvenni? Vagy menjünk előrébb, nem mehetsz az osztálykirándulásra, mert nem tudtam fizetni az osztálypénzt? vagy azt mondani, hogy nem tanulhatsz tovább, mert nem tudom kifizetni, verd magad adósságba?


Tudom, hogy kegyetlen, de ilyen világot élünk.

2014. szept. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%
Alanyi jogon jár a GYES és a családi pótlék.
2014. szept. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,azoknak,akik igen inteligens,és tanult emberek.Sajnos nagyon kevesen vagyunk!!!

Azoknak is köszönöm,akik itt az oldalon,adják ki keserű,és boldogtalan életük dühét.'Titeket mind sajnállak!'

Szerencsére,ahoz képest,hogy 4éve nincs munkám,nagyon is jól élek,Istennek hála.Csupán azért kérdeztem,hogy jár e valami tamogatás,mert ha jár,az nekem is ugyanúgy jár,mint bárki másnak!!!!Köszönöm.

2014. szept. 3. 12:27
 8/17 anonim ***** válasza:
94%
4-es válaszoló vagyok. Sokkal könnyebb volt elhelyezkednem a két gyerek után, mintha dolgoztam volna egy évet, és utána akartam volna visszamenni. Tiszta lappal kezdtem, olyan munkahelyet kerestem, ami gyerekbarát, soha nem volt problémám. Nagyon szépen elindítottam a karrierem, a gyerekek mellett otthon megtanultam egy 3. nyelvet és elvégeztem egy OKJ tanfolyamot, így a diplomám mellett már 3 szakmám is van (2-t még főiskolán szereztem). Mivel volt egy olyan párom, akinek nem okozott gondot egyedül eltartani először engem, majd a két gyerekünket is, egy percig se gondolkodtunk azon, hogy minél hamarabb alapítsunk családot, és én csak utána gyarapítsam a családi kasszát. Nem hiszem, hogy ez elítélendő lenne. Sajnos sokan nem tehetik ezt meg, pedig bárcsak egy családnak se okozna gondot a gyerekvállalás, és az, hogy anyuka nem hoz haza pénzt a neki járó támogatásokon kívül.
2014. szept. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
32%
Mert a gyereknek biztos jobb helye lenne egy megkeseredett, meddő szülőpárnál, mint egy biztos anyagi feltételeket megteremtő, kiegyensúlyozott (nem a munkától kiégett) párnál.
2014. szept. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
13%
A megfelelő anyagi körülmények láthatóan nincsenek meg, ha a segélyre ácsingózik.
2014. szept. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!