Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed extra, ugyan annyi lesz...

Gyed extra, ugyan annyi lesz a Tgyásom-Gyedem mint másfél évvel ezelőtt?

Figyelt kérdés

4 évig dolgoztam mielőtt szültem.

x tgyást és x gyedet kaptam, elvileg ugyan annyit fogok kapni most is ha megszületik a kistesó? Vagy kevesebbet mert az alapom kevesebb? (mivel a gyedem ugye kevesebb mint az előtte lévő fizum) Vagy hogy működik ez?


2014. szept. 3. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:

én úgy tudom(de csak olvastam a tájékoztatókat valahol)hogy ha tgyáson, gyeden voltál akkor a következők alapja ugyanaz lesz, mint az előző tgyás, gyed alapja.

ha viszont dolgoztál, akkor az utsó m.hely szerinti bér


6.oldal legaljától

[link]

2014. szept. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segitséget!!!
2014. szept. 4. 09:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a két gyerek születése között nem mész vissza dolgozni, mert gyeden, gyesen vagy táppénzen vagy, akkor a szüléskor érvényben lévő szerződés szerinti bér lesz az alapod. Vagyis, az első gyerekkel gondolom átlagbért számoltak, vagyis túlóra, prémium, pótlékok is beleszámítódtak, ha kaptál ilyet. Most ezek nem fognak beleszámítódni, ha nem mész vissza 180 napot dolgozni, esetleg ennyivel kevesebb lehet az alap.

Tehát, példa:

1. gyerekkel átlagbér pótlékok, túlóra miatt: bruttó 150 ezer.

2. gyereknél szerződés szerinti bér: 120 ezer, mivel ha nem lesz 180 bérezett napod, a plusz dolgok nem lesznek benne.

Ha nem voltak plusz juttatásaid és nem emeltek neked bért szülés óta, akkor ugyanannyi lesz, mint az első gyerekkel.

2014. szept. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi, sokat segítettél.

Fix bruttó bérem volt, akkor ezek szerint ugyan azt fogom kapni.

2014. szept. 4. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!