Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A gyes alatti részmunkaidős...

A gyes alatti részmunkaidős állást is figyelembe veszik gyednél?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 éves, gyesen vagyok még itthon Vele. Viszont Szeretnék részmunkaidőben dolgozni gyes mellett. Férjemmel tervezzük a második babát. Ahhoz, hogy jogosult legyek újra gyedre, a következő gyermekem születése előtt két éven belül 365 napon át biztosítottnak kell lennem. A gyes alatti részmunkaidős munkavégzést is beszámítják a gyed megállapításakor? Számít, hogy hány órában dolgozok és mennyiért? Vagy csupán a biztosított idő a lényeg?
2014. szept. 6. 23:06
 1/9 anonim ***** válasza:

mindegy hány órában dolgozol, az egy napnak számít


arra figyelj, ha meglesz folyamatos 180 napod, akkor lehet abból a 4 órás melobol fognak gyedet számolni...


[link]

2014. szept. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az hogy hány órába nem számít viszont az összeg igen, hisz nem mindegy,hogy 100 ezernek vagy 50 ezernek a 60%-kapod.
2014. szept. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Ezek szerint az utolsó bérezésemet veszik figyelembe?
2014. szept. 6. 23:32
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket is!!
2014. szept. 6. 23:35
 5/9 A kérdező kommentje:
Megtaláltam, az előző naptári évi napi átlagkereset 70%-a.
2014. szept. 6. 23:44
 6/9 anonim ***** válasza:

igen, HA van 180 folyamatos biztosított jogviszonyod

de ha nincs, akkor a gyed igénylés napjától nézik visszafelé azt a 180 napot

a gyes idő nem számít bele

2014. szept. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor most nincs élő munkaviszonyod ha jól értem?
2014. szept. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, értem! Nem, most nincs munkaviszonyom, gyesen vagyok.
2014. szept. 7. 11:10
 9/9 A kérdező kommentje:
Kiegészítem: a munkaszerződésem a kisfiam születése előtt lejárt, ezért nincs munkaviszonyom. :(
2014. szept. 7. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!