Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Az érdekelne, hogy van egy...

Teja kérdése:

Az érdekelne, hogy van egy kislányom aki nem a mostani páromtól van, ellenben azóta született 2 közös gyerekünk! 3 hete házasodtunk össze és elvileg létezik olyan, hogy ezek után több pénz jár a gyerekek után? Van ilyen?

Figyelt kérdés
2014. szept. 8. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:
3 gyereket neveltek közösen, az jár, ami bármelyik 3 gyereket nevelő családnak. Magas adókedvezmény például.
2014. szept. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ilyenkor mind a 3 gyerek után jár adókedvezmény? nem csak a vérszerinti gyerekek után? Egyik ismerősöm mondta,h csak azért házasodtak össze mert így 70.000 ft-tal több pénzt kapnak a gyerekek után!!
2014. szept. 8. 15:47
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha összeházasodtatok, akkor a párod a nem közös gyerek után is igénybe veheti az adókedvezményt, vagyis 3X206.250 Ft-t, vagyis havonta max. 99 ezer Ft-ot.

Kivéve, ha született olyan bírósági döntés, hogy a nem közös gyermek másik vér szerinti szülője kérte a családi adókedvezmény 50%-nak az érvényesítését.

2014. szept. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem ilyen nem történt,legalábbis én nem írtam alá semmilyen papírt!!
2014. szept. 9. 17:00
 5/6 anonim ***** válasza:
első vagyok, mint említettem 3 van, kettő közös és 3 gyerek után jár az adókedvezmény
2014. szept. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszöm szépen a segítséget!!
2014. szept. 10. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!