Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szájvizet kérnek az óvodában....

Szájvizet kérnek az óvodában. Azt mondták, hogy kb. fél évig nem fognak fogat mosni. Hihetetlen. Remélem figyelnek akkor rá, hogy ne nyeljék le a szájvizet a gyerekek, mivel olyat nem találtam, ami 6 év alatt lenne? Létezik 3 éveseknek szájvíz?

Figyelt kérdés
2014. jún. 17. 22:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

Mi az, hogy nem mosnak fogat?! Már a csecsemők számára is van fogkefe, meg mindenhol azt hallani/olvasni, hogy az első fogak megjelenésétől mosni kell.

Én már semmit nem értek a mai világban...

2014. jún. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Azt mondta az óvónő, hogy mosnak fogat otthon reggel és este. Fél évig nem mosnak fogat, utána már igen. Nekem is furcsa, de tényleg így van. Úgy látszik, ezt engedélyezte az óvoda vezetője is. Az óvónő szerintem nem akar a gyerekek fogmosásával is foglalkozni. De végül is, azt is figyelni kell, hogy kiköpi-e a szájvizet? Nem?

Fiam is ebbe az oviba jár, másik csoportba, ott egyértelműen fogkrémet kértek először is.

Egyébként vegyes csoport lesz, lesznek 6 évesek is, tehát kb. 13 kiscsoportos lesz majd. Lehet összefüggés?

2014. jún. 17. 22:26
 3/11 anonim ***** válasza:
29%
Nálunk is azt mondták eleinte még nem mosnak fogat, mert hogy nyilván nem tudnak, én kiagadtam. Miért ne tudnának. Bölcsiben is mosnak fogat.
2014. jún. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

Még nem is hallottam ilyenről! Legközelebb meg fogselymet fognak kérni?


Amúgy én sem találkoztam még olyan szájízzel amit akár le is lehetne nyelni.

2014. jún. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azt hiszem kimaradt a "v":-D
2014. jún. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
36%
Nálunk is igy volt. Az elso félévben nem mostak fogat. Annyira nem kellene rajta kiakadni, semmi baja nem lesz a gyereknek, ha ebéd utan nem mos fogat. Amúgy nálunk azt mondtak, hogy addigra megszokják a gyerekek teljesen az óvodát, illetve a tapasztalatuk azt mutatja, hogy minimum a csoport felének fogalma nincs a fogmosasrol.....
2014. jún. 18. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%

Hát ezen én is kiakadtam volna, de hallottam már én is ilyenről ismerős gyerekek szüleitől, hogy az oviban nem kell fogat mosni.


Én ilyen helyzetben megkérdezném az óvónőt, hogy ő LEFEKVÉS ELŐTT szokott-e fogat mosni?

Ha a válasz igen (remélhetőleg :) akkor azért kitérnék rá pár szóban, hogy a nap közbeni fogmosás a felnőtteknél más, mint a gyerekeknél, akik mennek órákra csukott szájjal aludni és nincs megmosva a foguk.

Nehogy már ezt a rossz rendszert neveljék beléjük- és egyébként mivel indokolják, hogy ha most nem bírnak erőt venni magukon, akkor fél év múlva igen?


Egy normális családban még a kiscsoportos 3 éves is napi szinten és rendszeresen mos fogat (persze adott esetben segítséggel, ellenőrzéssel, fogrkémnyomással stb.)- pont ez a szájvizes cirkusz az, ami ki fog egy normálisan tisztálkodó gyereket zökkenteni a ritmusból, nem?


Szerintem ezt badarság a beszoktatással összekötni, ez alapvető higiénés dolog.

Említsd meg a házi gyermekorvosodnak vagy a védőnődnek a dolgot, ha szerencséd van és körzetes oviba jártok, lehet, hogy pont ők az intézményi orvos/védőnő is- talán finoman oda tudnának hatni az oviba.


Nagyon nem egészséges- és nem is jó szokás. Ha meg lenyelik a szájvizet, az sem épp használ...


Nekem a bölcsiben volt ilyen harcom anno- én ragaszkodtam hozzá, hogy mossák meg a kisfiam fogát (illetve egészen pontosan SEGÍTSENEK neki)- mielőtt elmegy 3 órát aludni.


Megdöbbentő, de ő volt az EGYETLEN a csoportban, aki fogat mosott, a többi szülőnek még igénye sem volt rá, pedig próbáltam keresni másokat, akik hasonlóan gondolkodnak.

A gondozónők az elején ellenálltak (pl. kitették a fogmosó poharat, fogkefét elérhetetlen helyre, a cserepes virágok közé meg ilyenek)- de én nem hagytam magam. Hetekig minden nap megkértem őket, elmondtam, odatettem a fogkefét stb.- végül látták, hogy én nem török meg :)

A kisfiam meg egyedül ment evés után és kérte a fogmosást- így kénytelenek voltak :)


Ezt ajánlom: nyugodtan, kedvesen, de nagyon határozottan, akár 100* is elmondva "járj a nyakukra" ha fontosnak érzed.


(egyébként évente 1-2 alkalommal a körzetes gyermekfogorvos is ki szokott menni még az önkormányzati ovikba is- esetleg kitudhatnád, hogy ki ez az orvos és neki is lehet jelezni, ha nem akar az intézmény ezen változtatni).


Csak legyél mindig nagyon diplomatikus, kedves, elegáns a kéréseddel :)

2014. jún. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

nálunk az első 3 hónapban nem mostak fogad.

mondván, míg nem megy a tömeges mosdó használat, addig nem kombinálják fogmosással. állítólag borzasztóan viselkedtek, mint a csűrhe, össze-vissza pisiltek, sok gyerek a kezét se tudta megmosni...

erre adtak 3 hónapot a gyerekek, szépen beleszoktak és januártól volt fogmosás.

egyébként nekem is furcsa volt először, fiam is egyedül mosott fogat, ráadásul évismétlő volt, így neki semmi új nem volt. na de miután az óvónő szülőin elmesélte, hogy van aki nem tudja hogy kell a szappant használni, pár kislány csak pislogott a wc papír láttán és néhány anyuka meg csak pironkodott, hogy ezért adta oviba, hogy megtanítsák erre is a gyerekét, én elfogadtam :)


de a szájvizet erősnek gondolom 3 éveseknél, inkább a fogkrémet nyelje le mint a szájvizet. én nem engedném...

nálunk egyébként vízzel öblögettek

2014. jún. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%

Első pár hónapban nem mindenhol mosnak fogat, hogy ezzel is könnyítsék a gyerekek beszokását. Így is pont elég szabályt kell megtanulniuk. Ha az egyszerűbbek és fontosabbak már mennek, utána jöhet a fogmosás.

Én ezen nem akadtam ki.

Fogmosás nélkül is nagyon nehéz beszokniuk és millió szabályt és szokást kell megtanulniuk.

2014. jún. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9%

Nálunk csak az utolsó 1,5 hónapban mostak fogat az utolsó szülői értekezleten megszavazottak alapján!

Örültem,mert akármennyire vigyázunk lányom fogára,romlik és az ebéd utáni fogmosás sem kihagyható :(

2014. jún. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!