Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szerintetek egy 47 éves férfi...

Szerintetek egy 47 éves férfi nem öreg már bevállalni mégegy babát?

Figyelt kérdés
2014. szept. 11. 22:56
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
90%

Nem. A párom 46 lesz mikor megszülöm az első gyerkőcünket. Nem így akartuk, de nem jött évekig a baba és most marhára örülünk hogy sikerült.

Nem fiatal de mégis mit kellett volna tennem? Lepasszolni és keresni egy fiatalabb pasit? Én őt szeretem és tőle akarok gyereket és akarmeddig is lesz a gyerek életében, tudom hogy nagyon jó apja lesz :) Amúgy lelkiekben még mindig 25-30 év körüli szóval nem félek hogy nem tud majd mit kezdeni a gyerekkel.


Az élet lutri... lehet megszületik egy 25 éves pasinak a gyereke és másnap meghal az apuka autóbalesetben. Annak a gyereknek se lesz apja de mégis felnő. Én abban hiszek hogy a mában kell élni mert sosem tudhatjuk mit hoz a holnap. Lehet tervezgetni de az élet dönti el hogyan legyen.

2014. szept. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Igazad van! :) Apu is nagyon fiatalos, külsőre is belsőre is. sőt, állítom még nagyobb gyerek bent mint én. :D Megkérdezhetem, Te mennyi idős vagy?
2014. szept. 12. 00:31
 13/32 anonim ***** válasza:
12%

Kedves kérdező, kjöszöni a családom, jól vannak és szeretnek, többek között a realításom és a gyermekcentrikusságom miatt:D és a gyerek érdeke az, hogy 2 db szülője legyn aki foglalkozik vele. Már pedig egy 47 éves pasinak nincs sok türelme és nem is marad egy csecsemőhöz, főleg ott ahol sok-sok gyerek van.

Igaz a férjem 47 és nyüstöl ezerrel, hogy szeretne még egy gyereket-tőlem(nem mástól, hanem kizárólag tőlem) de egy kisbaba nem annyi, hogy csak ajnározzuk, és minden normális családban a gyerekekkel általában az asszony törődik többet, a pasié a játék és a tanulás.


De hát ezt gondolom nehéz megértened, ilyen "értelemmel" mint ami neked van:DD


Puszika:D

2014. szept. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem is emberfuggo.a parom 44 volt mikor megszuletett a fiunk.en 27. Neki mar van ket gyerkoce az elozo hazassagabol.egyertelmu volt ha kozos jovot terveztunk hogy lesz babank.mivel en nagyon szerettem volna mar Anya lenni.mi a kistson gondolkozunk.igaz meg csak fel eves a babank.de ha szeretnek kistesot akkor gyorsan bele kell huzni...a parom miatt.
2014. szept. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
75%
Biztos egyénfüggő, de általánosságnan öreg. Apóspmnak 42-46 kora között született 3 gyereke. 2. házasságból. Szenved. Nem tudta nevelni őket, inkább unoka szintjén foglalkozott velük. Már a legkisebb is 18, a kapcsolatuk borzalmas, a többivel sem felhőtlen. És ez abból is adódik, hogy nagy a generációs szakadék.
2014. szept. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
53%

Első gyermekünk születésénél én 36. a párom 44 éves volt, most születik a 2. én 38, a párom 46 éves. Köszönjük szépen, nagyon jól vagyunk, és megvagyunk így vénen is. :)

Nem mondom, hogy nem szoktunk viccelődni azzal, hogy majd lenagypapázzák a suliban, de ezen jót nevetünk.

Én sok fiatalabbat látok magam körül, akinek a teste lelke, évekkel öregebb a páromnál. Pont azért választottam őt, mert lelkileg olyan fiatalos, vicces, üde színfolt volt a sok nyavalygó, sopánkodó, önmagát sajnáló ember körül, hogy magam is depressziós lettem tőlük.

A majd 2 éves kislányával csodásan bánik, a pelenkázástól kezdve az etetést, együtt játszást, öltözést, mindent rá lehet bízni.

A párom édesapja 80 éves, és köröket fut a Margit szigeten. Mi is próbálunk olyan életet élni, hogy sokáig aktívak tudjunk maradni, nem hiszem, hogy 50 felett mindenki rozoga bicikli lesz. Azt gondolom, mi még bőven el tudjuk indítani gyermekeinket az életben, ezzel nem lesz gond.

Természetesen mi is optimálisabbnak gondoljuk fiatalabb korban a gyerekvállalást, de ha valakinek nem jön össze elsőre az élet, azért még nem kell elásnia magát. Főleg, hogy a páromnak volt egy kisfia korábban, aki sajnos 5 éves korában meghalt, ezért ő sokáig gondolni se tudott gyermekre, érthető okokból.

Persze azért van az a kor, ami már nekem is kicsit soknak tűnik.

2014. szept. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
A férjem 45 éves, én 34 leszek nemsokára. Két gyerekünk van, 6 és 2 évesek. Mi is nagyon gondolkodunk még egy babán, csak az anyagiak miatt vannak leginkább. De a férjem is aggódik és elszomorodik, ha belegondol, hogy az érettségijükön már öregember lesz. Az unokákról már nem is beszélve. Jelenleg jegeljük a dolgot 1-2 évre és meglátjuk, hogy hogy alakul az életünk. Akkor már az én férjem is 47 lesz, de most nagyon vágyik még egy lurkóra. :)
2014. szept. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Nőnél öreg lenne de férfinál egyáltalán nem.
2014. szept. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim válasza:
Nem. A férjem 65 éves volt mikor szültem.
2014. szept. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

off:17-es,bocsi,tudom hogy semmi közöm hozzá,de mi értelme van jegelni a témát 1-2 évre,ha már így sem vagytok fiatalok??Addigra meg a gyerekek is 8 és 4 évesek lesznek,köztük is nagyobb lesz a különbség.

Nem tudom hogy álltok anyagilag,de én szerintem most ennek nem kellene túl nagy szempontnak lenni,hiszen már 2 van,a 3. biztos elférne!És most még benne vagytok...

és bocsi,hogy belekotnyeleskedtem,tudom,semmi közöm hozzá :)

2014. szept. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!