Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha munkanélküli vagyok,...

Ha munkanélküli vagyok, hogyan fog működik a GYES, GYED, stb?

Figyelt kérdés
Be vagyok jelentkezve már a munkaügyi központba, októberig kapom az ellátást. Ha most esek teherbe, 9 hónapig nem fogok kapni semmilyen pénzt ? Aztán pedig GYES-t, GYED-et sem, mert a szülés napján nem leszek biztosított ? Hogy működik ez, és hogyan kellene ezt csinálni az esetemben ?
2014. szept. 18. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A munkaügyitől csak októberig kapsz pénzt, mint írtad.

Gyedet csak akkor kapsz ha a szülés napján biztosítva vagy, és az elmúlt két évben van 365 nap biztosított volt.

Tehát ha most esel teherbe csak gyest kapsz. Vagy elmész dolgozni és onnan mész el szülni és meg van a 365napod, akkor kapsz gyedet! Remelem érthető voltam, nyugodtan kérdezz ha vmi nem stimm

2014. szept. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

a GYES, az csak a születés napjától jár a gyerek 2 éves koráig, vagy akkor kapnám azt a GYED és GYÁS helyett is ?

minden más érthető, köszönöm ! :)

2014. szept. 18. 11:55
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szülés után GYES-t fogsz kapni a gyerek 3 éves koráig. Ezen kívül családi pótlékot, és egyszeri anyasági támogatást ha rendszeresen jársz orvoshoz.
2014. szept. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Ha biztosított vagy, akkor fél évig kapsz Tgyás-t! Ezután még masfél évig a Gyed-et. Ha a 3.évben is otthon maradsz, akkor arra az egy évre még kérheted a Gyes-t.

Ha nem biztosítottról mész, akkor 3évig kapod/kaphatod a Gyes-t

2014. szept. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!